Sobota 18. září 2021, svátek má Kryštof
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Nový šampion Oktagonu a Vémolův soupeř Pirát: Drsné dětství! Otce chtěl zabít ve spánku

  Samuel Pirát Krištofič pózuje s pásem pro šampiona střední váhy. | foto: Instagram

  Když Ondřej Novotný zakřičel do mikrofonu jeho jméno, potetovaný bijec padl na kolena a tekly mu slzy štěstí. Samuel „Pirát“ Krištofič na sobotním turnaji Oktagon 26 porazil na body Poláka Marcina Naruszczku a stal se tak prozatímním šampionem ve střední váze. Bijec, který už si brousí zuby na bývalého šampiona a rivala Karlose Vémolu, ušel za poslední roky obrovský kus cesty. Nedávno se Pirát rozpovídal o svém velmi drsném dětství. Jeho otec byl agresivní alkoholik, který mlátil Samuela i jeho matku. Zápasník ještě jako malý kluk po nocích plánoval, jak tátu zabije ve spánku!

  Slovák Samuel „Pirát“ Krištofič působí na první pohled jako pohodář, kterého nic nerozhodí. Rád vtipkuje a miluje pozornost fanoušků. Svěřenec Attily Végha si ale v hloubi duše nese příběh, který nahání husí kůži.

  Když byl Krištofič malý kluk a nevěnoval se ještě bojovým sportům, už sváděl svůj nejtěžší zápas v životě. Jeho soupeřem byl otec závislý na alkoholu, který když se trochu napil, nedělalo mu problém brutálně zbít děti i svou ženu.

  „Většinou přišel domů ožralý, udělal dusno a zbil nás. Moji mámu, moje dvě sestry, mě. Nechápal jsem, proč to dělal. Proč to dělal tak často… Fajn, klidně si chlastej, ale proč nám musíš ubližovat? Proč své krvi děláš to, co by málokdo udělal i svým nepřátelům? Jak vůbec můžeš? Přijít, všechny zmlátit a pak se nám ráno střízlivý koukat bez problémů do očí? Nechápu to ani dnes. Zároveň se na všechno, co se stalo, už dokážu dívat i jinak,“ popsal své dětství slovenský bijec pro server Bez frází.

  Krištofič se za svého otce styděl. 

  „Věčně jsme kvůli jeho závislosti neměli peníze, někdy nebylo ani co jíst. Vím, jaké je to mít skutečný hlad. Tak to bylo, život píše i smutné příběhy,“ vzpomíná na nejtěžší období života ranař, který si říká Pirát.

  Samuel Pirát Krištofič

  Samuel Pirát Krištofič

  Tlačil mámě hlavu na sporák, já ho chtěl bodnout ve spánku!

  MMA zápasník také detailně popsal ty nejšílenější momenty ze svého dětství.

  „Pamatuju si, jak si hraju v pokoji a slyším, že se otec zvedá z pohovky a někam jde. Najednou je v bytě úplné ticho. Jdu se podívat do kuchyně, kde jsou zavřené dveře, otevřu je a vidím, jak tlačí mámě hlavu nad sporák, kde hoří oheň. Já a sestry na něj začínáme křičet, ať toho nechá. Ječíme, ať jde pryč. Tohle se v různých obměnách opakovalo. Žili jsme ve strachu a dělali jsme zoufalé věci,“ svěřil se před časem nový šampion Oktagonu.

  Samuel Pirát Krištofič bude bojovat o titul prozatímního šampiona Oktagonu.

  Samuel Pirát Krištofič

  Krištofičova matka se jednoho dne pokusila tyranovi postavit. Připravila si kámen, kterým ho chtěla udeřit do hlavy. 

  „Netrefila se a on pak rozbil hlavu jí. Jen jsem na to koukal. Stejně jako na to, jak přijeli policajti a neudělali s tím vůbec nic. Nikdy nám nepomohli,“ vzpomíná Krištofič.

  Svou maminku se Samuel snažil bránit. Několikrát se otci postavil, dal mu i pěstí, ale proti dospělému muži, který byl ještě posilněn alkoholem, neměl žádnou šanci. Proto se v Pirátově hlavě začal po nocích rodit plán, jak se agresivního opilce definitivně zbavit.

  „Připravil jsem si do šuplíku nůž a čekal. Byl jsem vzhůru dlouho do noci a slyšel, jak mámu zase něčím trápí. Čekal jsem, až usne, abych se k němu mohl přiblížit a píchnout ho do břicha. Nakonec jsem k tomu nenašel odvahu, byl jsem dítě a mnohem silnější byl strach z toho, co by se stalo, kdyby se mi to nepovedlo. Ten nůž jsem ale držel v ruce dlouho. Stál jsem ve tmě a v hlavě jsem si přehrával příběhy, jak to bude pokračovat,“ svěřil se Pirát.

  Samuel Pirát Krištofič a jeho trenér Attila Végh

  Samuel Pirát Krištofič a jeho trenér Attila Végh

  Tyranovi neodpustil, byl mu ale zapálit svíčku

  Svého otce Krištofič do břicha nakonec nepíchl. Agresivní alkoholik po čase rodinu naštěstí sám opustil. Podle zápasníka pak dostal rakovinu a zemřel opuštěný. Rodinu se prý snažil před smrtí kontaktovat.

  Pirát svému otci nikdy neodpustil, ale dokázal v sobě najít jakousi vnitřní sílu, aby šel tyranovi na pohřeb a zapálil u jeho hrobu svíčku. 

  „Nic zásadního se ale nedělo. Poprvé, když jsme se s klukama opili, byl to ale jen hec. Podruhé na Dušičky, kdy jsem mu šel zapálit svíčku, protože mě o to poprosila máma. Celou dobu jsem se ptal sám sebe, proč to dělám. Stál jsem tam, vnímal modlící se lidi kolem a jen přemýšlel, proč tam jsem. Neměl jsem chuť si s ním v duchu vyprávět, jak se mám, a ptát se, jak se má on. Od té doby jsem tam nebyl,“ říká Krištofič.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

  Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

  Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

  Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

  Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

  Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

  Komentáře
  Vezmeme vás na titulní stranu
  Sobota 18. září 2021, svátek má Kryštof
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz