• Antiyoutuber
  • jít naiDNES.cz

Potupná nakládačka pro Čecha. Proč zrovna v Mnichově to bolí nejvíc?

Petr Čech inkasoval na Bayernu pět branek. | foto: ČTK

Na tomhle stadionu zažil největší triumf kariéry, v barvách Chelsea vychytal v Mnichově vítězství ve finále Ligy mistrů. Jenže ve středu večer tady musel překousnout potupu – jeho Arsenal dostal od domácího Bayernu naloženo, prohrál 1:5.

Byl jasně nejlepším hráčem londýnského týmu. Přesto ani on nezastavil bavorské nájezdníky. Už za poločas inkasoval Petr Čech čtyřikrát. „První poločas nám vůbec nevyšel. Musíme uznat, že vyhrál lepší tým,“ řekl český brankář v rozhovoru pro internetovou stránku uefa.com.

Přes pět inkasovaných gólů byl Petr Čech nejlepším hráčem Arsenalu.

Ano, první půle byla jako z černého snu. Bayern se prosadil čtyřikrát, skóre otevřel asi nejlepší střelec současného světa. Polák Robert Lewandowski dal čtyřiadvacátou branku v posledních jedenadvaceti zápasech. Na tuto bilanci nemají v poslední době ani mírně se trápící Cristiano Ronaldo a zraněný Lionel Messi.

Český brankář přitom ještě několikrát perfektně zasáhl – a to i proti Lewandowskému. Jenže jeho tým byl prostě druhý. „Podívali jsme se realitě do tváře. Tohle byl top level a my musíme uznat, že jsme prostě nebyli dost dobří,“ řekl kouč Arsenalu Arséne Wenger.

Bylo to tak, Bayern byl famózní, Arsenal, ač v anglické Premier League bojuje po dlouhé době o titul, vypadal jako tým z druhé ligy. Proto nebylo divu, že Čech znovu po čtyřech letech inkasoval pětkrát. Naposledy to bylo – samozřejmě – v dresu Chelsea v zápase se svým nynějším zaměstnavatelem, tedy Arsenalem.

Petr Čech inkasoval na Bayernu pět branek.

Nyní je to horší, Arsenal se totiž po prohře ocitl na hraně. Jeho postup ze základní skupiny Ligy mistrů je velmi vzdálený. „Ale pořád žijeme,“ upozornil Čech. No, je to spíš umělý spánek, řecký Olympiakos Pireus by musel zbylé dva zápasy prohrát a Arsenal naopak vyhrát. V posledním kole pak právě na stadionu řeckého týmu – a to o dvě branky.

Naopak Bayern má už postup jistý a opět vystrašil konkurenty. Zdá se, že je v neskutečné formě, nachystaný konečně pod koučem Pepem Guardiolou zvednout ušatý stříbrný pohár pro šampiona Ligy mistrů. „Je to nejlepší tým od doby, co jsem přišel. Je to náš třetí společný rok, lépe se známe navzájem a zlepšili jsme se,“ varoval největší soky – Real, Barcelonu či Manchester City – španělský trenér. „Ale pozor, je listopad a my jsme ještě nic nevyhráli.“