jít naiDNES.cz

Teenagerka v balíku: Kolik si za French Open vydělala Markéta Vondroušová?

Na pěkné prize money je už celkem zvyklá, takovýhle balík ale ještě nevydělala! Díky nečekanému úspěchu na turnaji French Open je z devatenáctileté české tenistky Markéty Vondroušové multimilionářka. Rodačka ze Sokolova si ale „vypinkala“ mnohem více než jen peníze! V žebříčku už dýchá na záda nejslavnějším českým hráčkám!

Markéta Vondroušová se nečekaně probojovala až do finále French Open, kde nakonec nestačila na novou světovou dvojku, Australanku Ashleigh Bartyovou. Česká tenistka s ní prohrála 1:6 a 3:6.

I tak se ale z Vondroušové stala přes noc hvězda a všichni ji vynášejí do nebes. Ve světovém žebříčku poskočila z 38. místa na 16. pozici. Takhle vysoko ještě nikdy nebyla! 

Devatenáctiletá hráčka tak pomalu začíná šlapat na paty třetí Karolíně Plíškové a páté Petře Kvitové, které jsou nejúspěšnějšími českými tenistkami současnosti. 

Vondroušová ale zůstává nohama na zemi a jako hlavní cíl budoucích let vidí první desítku, kam bude ale ještě hodně složité se probojovat.

Zajímavý je Markétin úspěch také z pohledu financí. Mladá tenistka za postup do finále vyinkasuje 1,18 milionu eur, což je v přepočtu přes 30 milionů korun. Takový balík za jeden turnaj ještě nikdy nedostala!

Platí za velký talent českého tenisu.

Platí za velký talent českého tenisu.

V tabulce nejlépe vydělávajících tenistek letošního roku Vondroušové patří pěkné 7. místo. Celkem si vydělala téměř 2 miliony dolarů, tedy přes 50 milionů korun. Kvitová s Plíškovou si inkasovaly zhruba o 12 milionů korun více. 

Po velkém úspěchu, k němuž jí mimochodem gratuloval i slavný moderátor Leoš Mareš, plánuje Markéta Vondroušová menší pauzu. Vynechá několik turnajů a chce se co nejlépe připravit na Wimbledon.

Gratuloval jí i Leoš Mareš.

Nejvíce se ale skromná tenistka těší na to, až rozruch kolem ní definitivně skončí. 

„Nejsem úplně typ, který by to vyhledával, takže se spíš bojím. Hlavně musím mít čas na svoje věci a začít normálně trénovat. Snad ten rozruch zase rychle utichne,“ řekla v rozhovoru pro Sport.cz Vondroušová.

Vzhledem k tomu, jakým talentem disponuje, si ale Vondroušová na podobný rozruch bude muset zvykat. Mnozí ji nazývají nástupkyní Petry Kvitové.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Vezmeme vás na titulní stranu
Sobota 21. září 2019, svátek má Matouš

  • Zprávy
  • Celebrity
  • Černá kronika
  • Jen pro muže
  • Virál
  • Sport
  • Video
  • Telebrity
  • jít naiDNES.cz