Pátek 30. září 2022, svátek má Jeroným, Ráchel
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Exsparťan Střeštík odhalil tajemství: Máma zlodějka a postižený syn! Mozek neovládá svaly

  Marek Střeštík zkoušel oživit kariéru v pražské Spartě. | foto: Profimedia.cz

  Měl pověst frajírka a promarněného talentu. Mnozí si možná mysleli, že svou kariéru utopil v alkoholu. Nebylo tomu tak. Bývalý ligový fotbalista Marek Střeštík (34), který nakoukl i do seniorské reprezentace, od mládí tvrdě dřel a alkohol či gambling pro něj byly tabu. Osud si na něj ale připravil několik nepříjemných překážek, o nichž se bývalý hráč Brna či Sparty rozhodl promluvit. Před osmi lety se Střeštíkovi narodil postižený syn Tobiáš, fotbalista měl také velké problémy s matkou, která ho měla okrást o nemalé peníze!

  Bývalý fotbalový útočník Marek Střeštík, který se dnes ve svých čtyřiatřiceti letech snaží prosadit coby trenér, se rozpovídal o svém nelehkém životním příběhu pro server Bez frází.

  Mnoho svých přátel Střeštík překvapil tím, jak otevřeně promluvil o nejhorším dni svého života. Byl to den, kdy se mu narodil syn Tobiáš, který je postižený.

  „Že plodová voda není v pořádku, jsem postřehl i já. Byla zkažená, úplně zelená. Porodní asistentka i doktor najednou začali běhat. Všechno okolo se přepnulo do spěchu. A já stál uprostřed toho nenadálého shonu a jen se snažil zjistit, v čem je problém,“ vzpomíná bývalý velký talent českého fotbalu.

  „Nikdo se ale se mnou nebavil. Do toho najednou vytáhli malého. Obyčejně děti v tu chvíli začnou hned řvát. Náš Tobík byl potichu. Viděl jsem, že se nehýbe, ruce má volně spuštěné, je úplně zničený a zelený… V tu chvíli mě poslali z porodního sálu ven. Ještě jsem postřehl, jak malému připojují kyslík a dávají ho do inkubátoru. Když jsem se za ním dostal na jipku, pořád ležel bez hnutí, napojený na hadičky,“ dodal Střeštík, který si zahrál za Brno i pražskou Spartu.

  Marek Střeštík zkoušel oživit kariéru v pražské Spartě.

  Střeštík se krátce po porodu vydal na soustředění, kde mezi tréninky myslel pouze na to, co bude s jeho synem. Lékaři totiž jemu ani jeho manželce nedokázali vysvětlit, co Tobiášovi vlastně je. 

  První reakce se znepokojení rodiče dočkali až po dvou měsících. „Něco mu je,“ řekl Střeštíkovi a jeho ženě neurolog.

  „To byla celá odborná diagnóza. Žádná rada, žádné vysvětlení. Začal pro nás dlouhatánský kolotoč různých vyšetření. Stále stejně bezvýsledných. Zjistili jsme, že malý slyší, vidí, ale co mu je? Těžko určit,“ píše ve své zpovědi Střeštík.

  „Jako miminko nebyl tak odlišný. Jak ale rostl, začalo se ukazovat čím dál víc, že je jiný. Je hypotonický, což znamená, že má oslabené svaly. Mozek je nedokáže správně ovládat, dávat jim sám od sebe impulsy. Malý tak má většinu času nepřítomný pohled, nefunguje mu správně jazyk ani některé vnitřní orgány. Z toho vyplývá, že nikam nedoleze, nesedne si, nezačne si sám s něčím hrát. Má špatnou jemnou motoriku, dokáže si maximálně přidržet lahvičku a napít se. Vyžaduje nepřetržitou péči, takže sotva se probudí, musíme ho přenášet, krmit, oblékat. Neřekne si o čurání, takže musí nosit plínky. Má svoji řeč a pomáháme mu i kadit,“ popsal péči o postiženého chlapce bývalý ligový fotbalista.

  Marek Střeštík se synem Tobiášem

  V Maďarsku na nás zírali

  Střeštík svého syna nadevše miluje a často přidává společné fotografie s Tobiášem na svůj instagramový profil. Od přátel sklízí obdiv a chválu. 

  Během svého angažmá v Maďarsku ale fotbalista zažil nevhodné pohledy kolemjdoucích.

  „Stál jsem třeba v Budapešti v nákupáku u výtahu, v golfkách malého, kterému prostě tečou sliny. Periferně vidím člověka vedle nás, jak na něj zírá. Pořád zírá. Po chvíli sám sobě v duchu říkám: Už přestaň. On místo toho drcnul do své ženy, ukázal na Tobíka a zakroutil hlavou. To už jsem na něj vyjel. O co mu jde? Proč se nemůže dívat někam jinam? Tehdy jsem si naplno uvědomil, že Tobíka nikdy okolí nebude vnímat jako plnohodnotného člověka. Budou na něj civět, protože nedokážou pochopit, co je zač,“ popsal Střeštík, který se v srpnu dočkal svého druhého dítěte, syna Maxe.

  Marek Střeštík se synem Tobiášem

  Matka mě okradla o 300 tisíc, podal jsem na ni trestní oznámení!

  Bývalý útočník fotbalového Brna ve své zpovědi také popsal špatný vztah se svou matkou, která ho měla před lety okrást o nemalé peníze.

  „Mám nejlepšího tátu na světě, děkuju mu za všechno, co pro mě udělal. Jen jednu věc mu zazlívám. Že mě nevaroval, co je zač moje matka. Moje matka je totiž zlodějka,“ píše natvrdo Střeštík.

  „Okradla hodně lidí včetně mě, vlastního syna. Od nějakých jedenácti jsem s ní sice měl špatný vztah, ale co jsem začal vydělávat, pomohl jsem jí s rozjezdem podnikání, které měla v plánu. Ručil jsem za ni v bance, když mě o to požádala. Ani jsem nevěděl, o co se jednalo, než si mě zavolali v Brně na vedení, jestli nehraju automaty, že na klub přišly požadavky na velké peníze, které prý dlužím. To si jen moje matka vzala půjčku 300 tisíc korun a nesplácela ji,“ pokračuje Střeštík.

  „Když jsem si v šestnácti letech měnil občanství za české a dal jí svoji slovenskou občanku, aby ji vrátila, neudělala to. Později jsem zjistil, že zaplatila člověku, který se za mě vydával a na moji identitu si pro ni půjčoval peníze,“ šokuje dále fotbalista, který před lety na matku dokonce podal trestní oznámení.

  „Ale prošlo jí to. Všechno jsem tak musel splatit, naštěstí jsem v Maďarsku vydělával tolik, že jsem dluhy postupně umazal,“ dodává Střeštík.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 23:30 čtvrtek 20. ledna 2022. Anketa je uzavřena.

  • Super
   19
  • Tvl
   12
  • Cože
   10
  • Trapas
   7
  • Haha
   6
  • Sladký
   6

  Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

  Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

  Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

  Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

  Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

  Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

  Komentáře

  Právě čtete

    Vezmeme vás na titulní stranu
    Pátek 30. září 2022, svátek má Jeroným, Ráchel
    • schránka
    • Přihlásit Můj účet
    EXPRES

   • Zprávy
   • Celebrity
   • Jen pro muže
   • Sport
   • Video
   • Speed
   • Antiyoutuber
   • jít naiDNES.cz