Hamilton chce zpátky k závodění. Nad mrtvými netruchlí, lidí na planetě je už moc

30. dubna 2020
Za normálních okolností by už závody formule 1 byly v plném proudu a Lewis Hamilton by patřil k hlavním favoritům. Teď velký propagátor veganství, který neřeší jen enviromentální témata, ale zabývá se také duchovním procitnutím, lituje, že kvůli koronaviru nemůže dělat to, co tak moc miluje. Místo závodění ve formuli musí dodržovat bezpečnostní opatření. Ta jsou podle něj přehnaná a upozorňuje, že lidí je na planetě podle něj už stejně zbytečně mnoho.

Zatímco na světě zemřelo okolo čtvrt milionu lidí na covid-19 a číslo bude narůstat, někteří to příliš neřeší. Mezi takové patří i Lewis Hamilton, který možná vyniká coby závodník, ale co se týče taktního vyjadřování, to by zřejmě moc ocenění nepobral.

Za jeho slova ho asi nepochválí ani lékaři z jeho rodné Velké Británie, která se stala druhou zemí na světě, co se týče počtu obětí rozšiřující se nemoci.

„Je šílené, že se svět zastavil a nebe se začalo pročišťovat. Nevím, proč se to děje právě teď, ale měli bychom se nad tím zamyslet,“ začal Hamilton své vyjádření.

„V roce 1900 byly na planetě méně než dvě miliardy lidí a nyní je nás téměř osm miliard a každý rok se tento počet zvyšuje o 140 milionů. Nevím, jak vy, ale já mám pocit, že mi z těchto čísel vybouchne hlava. Lidská rasa se nám vymkla z rukou,“ říká závodník, který vypočítal, že každý rok zemře na světě 57 milionů lidí, což je 150 tisíc každý den.

Plakat nad současnými čísly je podle něj nesmyslné, je nás na planetě prý i tak dost, navíc v záplavě mrtvých se nějaký koronavirus podle něj hravě ztratí.

Bohužel si neuvědomuje, že současná čísla nakažených a mrtvých jsou takto „nízká“ především proto, že celý svět vynakládá obrovské úsilí v boji s touto nemocí. Ta světové ekonomiky stojí miliardy a od zdravotníků a dalších lidí v první linii vyžaduje maximální nasazení a obětavost.

Hamilton se na Instagramu rozhovořil i o smutku a prázdnotě, ale nešlo o reakci na zesnulé ve Velké Británii, ale mistr světa F1 si postěžoval, že by už rád zase závodil.

V Itálii spáchala sebevraždu zdravotní sestra, která se bála, že nakazí ostatní...

„Chybí mi závodění každý den. Když žijete a dýcháte něco, co máte rádi, a najednou je to pryč, ucítíte velkou prázdnotu,“ dojímá sám sebe Hamilton.

„Nezahájit sezonu je pro mě zvláštní. Je to poprvé od té doby, co mi bylo osm, kdy nemohu závodit.“

Během čekání na začátek závodění peníze na účet Lewise Hamiltona stále přicházejí a závodník nemusí mít strach z toho, že by snad začal finančně strádat. Za rok si Brit vydělá jen smlouvou s Mercedesem kolem miliardy korun. Další peníze mu plynou z reklam.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:30 pátek 28. srpna 2020. Anketa je uzavřena.

  • 92
  • 76
  • 43
  • 38
  • 38
  • 36
Komentáře