jít naiDNES.cz

Svět se loučí s Nikim Laudou: Dorazil Hamilton, Schwarzenegger i vdova s dětmi

Svět formule 1 zřejmě nemá větší legendu než Rakušana Nikiho Laudu. A podle toho vypadá i jeho poslední rozloučení. Do kostela svatého Štěpána ve Vídni se s mužem, který proslul hlavně hrdinským návratem po hrozivé nehodě na okruhu Nürburgring, přišly rozloučit stovky lidí. A nechyběla nejen slavná jména ze světa formulí, ale ani další celebrity. U Nikiho se kromě spousty květin objevila i helma z jeho slavných let.

Niki Lauda se do historie zapsal jako muž, který nejednou obalamutil smrt. Podařilo se mu přežít jak děsivou nehodu na okruhu formule 1, ale také vážný zánět ledvin. 

Zemřel až ve věku 70 let minulý týden, v obklopení rodiny.

Jak velkou legendou Lauda byl, to spolehlivě dosvědčuje jeho dnešní pohřeb. Se závodníkem a pozdějším podnikatelem v letectví se do rodné Vídně přišly rozloučit stovky lidí. Nechyběli fanoušci, přátelé ani rodina.

Rakev Nikiho Laudy zdobily věnce i jeho helma.

Rakev Nikiho Laudy zdobily věnce i jeho helma.

V kostele svatého Štěpána zdobily Nikiho rakev nejen květiny, ale také helma ze slavných let, kdy na okruzích porážel všechny soupeře. Tu přinesli jeho synové, na rakev ji pak položila vdova Birgit.

Synové Nikiho Laudy na pohřbu

Synové Nikiho Laudy na pohřbu s otcovou helmou

Právě ona byla pro Laudu strážným andělem, který mu poskytl zdravou ledvinu k transplantaci. Na pohřeb dorazila i s jejich dvojčaty Miou a Maxem.

Vdova Birgit pokládá helmu svého manžela na jeho rakev.

Vdova Birgit pokládá helmu svého manžela na jeho rakev.

Známých jmen se na pohřbu objevilo požehnaně. Nechyběli slavní jezdci formule 1, třeba aktuální jednička Lewis Hamilton, dále také Nico Rosberg, ale ani šéf stáje Mercedes Toto Wolff. 

Aktuálně nejlepší pilot formule 1 Lewis Hamilton

Aktuálně nejlepší pilot formule 1 Lewis Hamilton

Kromě toho ale dorazil třeba i Arnold Schwarzenegger. Chybět nemohl ani herec Daniel Brühl, jenž Nikiho Laudu ztvárnil ve filmu Rivalové.

Daniel Brühl hrál Nikiho Laudu ve filmu Rivalové.

Daniel Brühl hrál Nikiho Laudu ve filmu Rivalové.

Na snímky z Laudova pohřbu se podívejte v galerii.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat