Sobota 18. září 2021, svátek má Kryštof
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Hamilton je po kolizi terčem kritiky i opičích emotikonů. Omlouvat se nebudu, říká

  Dlouhodobě budí vášně svým aktivismem, podporuje hnutí Black Lives Matter a k veganské stravě nutí i vlastního psa. Každý fanoušek formule 1 se ale vždy shodne, že bez ohledu na to všechno je Lewis Hamilton geniálním závodníkem. Aktuálně je ovšem terčem silné kritiky právě za chování na trati, ze které v neděli vytlačil soupeře v boji o titul Maxe Verstappena, aby následně i přes desetivteřinový trest zvítězil a hurónsky slavil, zatímco Nizozemec byl stále ještě v nemocnici. „Je to neuctivé a nesportovní,“ nechal se slyšet Verstappen, zatímco na Hamiltona se sesypali jeho fanoušci a objevily se i emotikony opic.

  O co šlo? Letošní ročník F1 je nezvykle vyhrocený a Hamilton s Verstappenem se o první místo rvali i v prvním kole Velké ceny Velké Británie. 

  Byl to boj o každý metr, když v tom se uprostřed jedné zatáček Hamilton agresivně vměstnal vedle Verstappena, škrtl mu o pneumatiky a vyhodil ho z trati. Zatímco Nizozemec narazil do bariéry tak prudce, až zrušil svůj stroj, Brit pokračoval dál. 

  Dostal desetivteřinový trest, přesto ale zvítězil a stáhl náskok soupeře v celkovém pořadí na pouhých 8 bodů.

  V cíli Hamilton bujaře slavil, Verstappen ho sledoval z nemocničního lůžka, kam byl po nehodě odvezen na preventivní vyšetření. 

  „Zaprvé jsem rád, že jsem v pořádku. Byl to docela tvrdý náraz, ale cítím se lépe. Pochopitelně jsem velmi zklamaný, že jsem byl právě takto vyřazen. Trest nám nijak nepomůže a neodpovídá nebezpečnému pohybu, který Lewis na trati udělal,“ vzkázal Verstappen z nemocnice.

  „Sledovat, jak po závodě slaví, když jsem byl ještě v nemocnici, je neuctivé a nesportovní chování, ale jdeme dál,“ dodal ještě.

  Lewis Hamilton bujaře slavil, zatímco Max Verstappen byl v nemocnici.

  Lewis Hamilton bujaře slavil, zatímco Max Verstappen byl v nemocnici.

  Zjevně rozladěný závodník použil relativně jemná slova v porovnání s tím, jaká smršť se na Hamiltona snesla. Lidé mu začali do komentářů psát, že dosud byli jeho fanoušky, ale teď s ním nadobro končí.

  Jiní zašli ještě dál a začali závodníkovi posílat emotikony opiček a goril, stejně jako tomu bylo po finále Eura v případě neúspěšných penaltových exekutorů Rashforda, Sancha a Saky.

  Max Verstappen

  Max Verstappen

  Na zprávy obratem zareagovala Hamiltonova stáj Mercedes v tiskovém prohlášení.

  „Formule 1, FIA a Mercedes-AMG Petronas F1 Team toto chování co nejsilněji odsuzují. Tito lidé nemají v našem sportu místo a žádáme, aby byli za svoje činy odpovědní. Formule 1, FIA, jezdci a týmy pracují na vybudování rozmanitějšího a inkluzivnějšího sportovního prostředí a takové případy rasistického zneužívání online je třeba odstranit,“ stojí v prohlášení.

  Před závodem Hamilton tradičně poklekl.

  Před závodem Hamilton tradičně poklekl.

  Sám Hamilton se nejprve nechal slyšet, že nic špatného neudělal, naopak Verstappen ohrožoval jeho agresivní jízdou a nemá se tedy za co omlouvat. Zdůraznil nicméně, že mu rozhodně není lhostejné, že jeho soupeř skončil v nemocnici.

  „Nemyslím, že jsem v pozici, kdy bych se měl za něco omlouvat. Prostě jsme tam závodili. Slyšel jsem ale, že je Max v nemocnici, a to je něco, co se mě určitě týká. Nikdo z nás nechce, aby se někdo zranil. Tohle nikdy není můj záměr a doufám, že je v pořádku,“ prohlásil pilot Mercedesu.

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

  Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

  Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

  Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

  Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

  Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Sobota 18. září 2021, svátek má Kryštof
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz