Jedna rána a MMA bijec Vémola může ochrnout: „Dělám to kvůli rodině“

Karlose čeká velký návrat do klece. | foto: Profimedia.cz

Čiré bláznovství a neuvěřitelný risk! Tak by se dalo označit rozhodnutí nejslavnějšího českého MMA zápasníka Karla „Karlose“ Vémoly. Dvaatřicetiletý bijec z Olomouce se vrací do oktagonu s tím, že po jedné špatné ráně může skončit na invalidním vozíku. Respektive šance na ochrnutí je výrazně vyšší než u běžného fightera. Proč tomu tak je a z jakého důvodu Vémola riskuje svůj život?

Pravděpodobnost vážného zranění v MMA je každý zápas více než velká. Bojové umění, které oficiálně vzniklo koncem 20. století, patří mezi nejnebezpečnější sporty vůbec. 

Poslední systematické průzkumy dokonce odhalily, že četnost zranění v MMA se zdá být vyšší než ve většině, ne-li ve všech ostatních ještě provozovaných bojových sportech.

Riziko vážného zranění si nejspíše uvědomuje každý MMA zápasník. Karlos Vémola ale riskuje ještě mnohem více než ostatní bojovníci.

Renomovaný český fighter, který si nechává říkat také „Terminátor“, se má 7. prosince v rámci profesionální ligy XFN utkat se svým velkým rivalem Petrem „Pínem“ Ondrušem. Jedná se o jeho velký návrat po vážném zranění, který bude živě sledovat několik tisíc lidí. Vémola měl prasklou plotýnku mezi obratlem C6 a C7 a teď má v sobě titanovou vložku. 

Karlos Vémola je bijec z povolání.

Karlos Vémola se vrací do klece.

Patrně nejkontroverznější postava MMA se tak do klece alias oktagonu vrací po těžké operaci krční páteře a do krvavého duelu jde s tím, že pokud ho někdo špatně trefí, tak může i ochrnout. 

„Nechci si to dávat do hlavy dva dny před zápasem, jednou jsem to rozhodnutí udělal, tak to tak bude. Zápasím už šestadvacet let a nic jiného neznám. Sport jako takový v sobě nese risk. Život je risk. Formuloví jezdci když nasedají, tak jim taky rodina neříká, nesedej tam, nebo se zabiješ,“ svěřil se před svým návratem Expresu Vémola.

Karlos Vémola si říká „terminátor“.

Karlos Vémola jde do velkého rizika.

Neuvěřitelné ale je, že necelý měsíc před touto obří akcí, která se uskuteční v pražské O2 aréně, se Vémola představí ještě jednou. Již tuto sobotu v Liberci vyzve Maximiliana Bajlitze z Rakouska v rámci akce Night of Warriors.

Určitě tam nejdu s tím, že se chci zmrzačit. Jsem zkušený bojovník, své tělo znám a vím, co vydrží. To riziko se snažím eliminovat tím, jak se na ten zápas připravuji. Zápas v Liberci je navíc v rámci přípravy na duel s Petrem Pínem Ondrušem. Ten bude agresivní a po tom krku mi půjde. Ví, že nemůže vyhrát.“

Jdu do toho kvůli rodině, stát se může cokoliv

K takto riskantnímu kroku se Vémola odhodlal zejména z toho důvodu, aby si dokázal, že je v pohodě i po psychické stránce. Sám si je ale vědom toho, že v tomto zápase mu jde doslova o život. Samozřejmě, může se mi stát cokoliv, ale to se může stát, i kdybych byl zdravej,“ přiznává dvaatřicetiletá česká mlátička.

Dalším z důvodů Vémolova návratu je rodina, která úspěšnému bojovníkovi věří a spoléhá na něj. „Pocházím z chudé rodiny a díky tomu, co já dělám, tak moje děti mohou mít to, co já jsem neměl, a můžou to mít dvakrát. Lezu do klece kvůli rodině, která na mě spoléhá a fandí mi. A taky kvůli fanouškům. vysvětluje český bijec.

Karlos Vémola patří mezi největší hvězdy českého MMA.

Vémola se do oktagonu vrací i kvůli rodině, která na něj spoléhá.

Nejde ale Karlos Vémola do příliš zbytečného rizika? To se uvidí již v sobotu večer v Liberci a hlavně 7. prosince v pražské O2 aréně, kde se návrat králi českého MMA pokusí znepříjemnit zkušený bojovník Petr „Píno“ Ondruš, který se dlouho očekávaného souboje již nemůže dočkat.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:38 10. března 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  17
 • Haha
  6
 • Tvl
  6
 • Sladký
  4
 • Cože
  3
 • Trapas
  3
Komentáře

Mohlo by vás zajímat