jít naiDNES.cz

Komentář: Hysterie milenek a fanoušků kolem Jágra je úlet! Takový je prostě hokej

Jaromír Jágr, česká sportovní legenda, skončil se zkrvaveným obličejem. Po tvrdém, ale běžném zákroku. Hokej je ostrý sport, tak to zkrátka je.

Marek Sikora z Havířova je pořádný chasník. Váží sto kilo, má za sebou zápasy v extralize, k hokeji se fakt umí postavit.

A teď se najednou „proslavil“, asi nejvíce v kariéře. Atakoval Jaromíra Jágra, ten skončil se zkrvaveným obličejem. Inna Puhajková, Jágrova expřítelkyně a „sporťačka“ z TV Nova, nazvala Sikoru „ko*otem“.

Je to výkřik do tmy, stejně jako povzdech Jágrovy nynější partnerky Veroniky Kopřivové, že v první lize, kde nyní její Jaromír hraje za Kladno, jsou holt „jiná pravidla“.

Hraní v oblíbené helmě si Jaromír Jágr nemůže odpustit.

Hraní v oblíbené helmě si Jaromír Jágr nemůže odpustit.

Jiná pravidla v ní jsou, například v NHL by Jágr nemohl hrát v „předpotopní“ helmě. Ta však v tomto případě nehraje zásadní roli.

Hlavní důvod, proč Jágr dopadl špatně, má dvě části.

Zaprvé je to smůla. Sport je nevyzpytatelný, rozhodují v něm milimetry, setiny sekundy – jako v případě zlaté Ester Ledecké.

U Jágra podle všeho stačilo, aby byl od mantinelu v jiné vzdálenosti, pak by nedopadl na jeho okraj a neměl by krvavé zranění v obličeji.

Jaromír Jágr odehrál za Kladno proti Havířovu jen dvě minuty.

Jaromír Jágr odehrál za Kladno proti Havířovu jen dvě minuty.

Ale na druhou stranu mohl spadnout tak špatně, že by ho zranil obličejový kryt jeho helmy. To je zkrátka často mezi nebem a zemí.

Zadruhé slavný útočník viditelně atak nečekal. V první lize se mu totiž zatím dostává královského (tak trochu po právu) zacházení.

Ač například před prvním duelem s Benátkami nad Jizerou jejich tvrdý muž Patrik Maier sliboval: „Když bude příležitost, Jágra určitě poškádlím.“

Ze zápasu se však stala exhibice, která se nelíbila ani kladenskému trenérovi Miloslavu Hořavovi, i když jeho mužstvo vyhrálo a hlavní postava posbírala tři body za tři asistence.

Jaromír Jágr odešel se zkrvaveným obličejem.

Jaromír Jágr odešel se zkrvaveným obličejem.

A tak to pokračovalo. Kam Jágr – a Kladno – přijede, tam je vyprodáno. Je to slavnost. Proti jsou často kluci, kteří by si radši řekli o podpis. Respektu je až moc.

Jágr navíc není kvůli zranění kolene v plné kondici a především tvrdou hru ze Sikorovy strany nečekal. V NHL by z takového střetu vyšel úplně jinak. Byl by zapřený, ustál by to, jenže tentokrát nebyl ve střehu.

„My budeme určitě podávat podnět k řešení disciplinárce a bude to nejen ohledně toho zákroku na Jardu. Těch ataků na hlavu tam z našeho pohledu bylo víc,“ řekl mluvčí kladenského klubu Vít Heral.

V případě Jágra však o útok na hlavu opravdu nešlo. Sikora ho trefil ramenem do zad a ramene, legenda se zranila až po pádu na mantinel.

Slova jako „ko*ot“ jsou fakt úlet.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 22:07 pondělí 18. června 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  109
 • Trapas
  21
 • Tvl
  13
 • Haha
  9
 • Sladký
  9
 • Cože
  7
Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat