jít naiDNES.cz

Jágr to vytmavil českým „expertům“: Nic nechápete! S hokejem jsem dávno skončil

Jarda se vrátil do Kladna a pokouší se zachránit svůj domovský klub. | foto: Profimedia.cz

Lidé na něj dotírají, po internetu se na jeho adresu šíří vtípky. „Už se na to vykašli, nebo si tu vydřenou pověst pokazíš,“ vzkazují fanoušci hokejové legendě Jaromíru Jágrovi. A toho už podobné komentáře vytočily natolik, že se rozhodl bouchnout do stolu a všem to pořádně vytmavit. „Já už dávno skončil! Profesionálně jsem skončil s hokejem. Teď už vypomáhám jen sám sobě. Ale lidi to stejně nechtějí pochopit,“ vzkazuje legendární 68.

Přesně před rokem Jaromír Jágr uzavřel jednu velkou životní etapu: skončilo jeho angažmá v NHL, načež se rozhodl k návratu do svého Kladna. Jenže po pár zápasech přišlo zranění a nyní je to už několik měsíců, co se Jágr neúspěšně snaží o návrat na led.

Lidé si ho kvůli tomu dobírají. Radí mu, aby už pověsil brusle na hřebík, aby si nepokazil pověst hokejového boha marnou snahou vrátit se na led, když mu pomalu táhne na padesát. Jenže podobných rad slavných českých hokejových „expertů“ už má Jágr po krk. A proto se rozhodl vysvětlit, jak se to s jeho kariérou má ve skutečnosti.

„Připadá mi, že lidi vůbec nechápou moji situaci a nevnímají, co říkám. Slýchávám hlasy o tom, proč neskončím, nebo zda mám tohle zapotřebí. Já už ale dávno skončil!“ rozohnil se v rozhovoru pro ČTK.

„Profesionálně jsem skončil s hokejem. Teď už vypomáhám jen sám sobě. Moje hokejová kariéra skončila mým posledním zápasem NHL, je uzavřená,“ dodává Jágr.

Jaromír Jágr v zápase na Slavii.

Jaromír Jágr v zápase na Slavii

Jágr naráží na to, že pokud by si na ledě ještě chtěl něco dokazovat, volil by extraligový klub, on však zamířil do Kladna. Tomu chce totiž pomoct nejen jako majitel, ale zároveň hodlá splatit svůj dluh vůči fanouškům.

„Bylo by to jiné, kdybych se vrátil, hrál za nějaký klub, dostával za to peníze a byl nějakým žoldákem, co si hokejem vydělává. Ale tak to není. Nejsem za to placený. Jen pomáhám svému klubu, odkud pocházím a který mi tolik dal. Ale lidi to stejně nechtějí pochopit. Snažím se vrátit něco těm, kteří mi tak pomohli. A také fanouškům. Jestli mi to půjde, to je druhá věc,“ vysvětluje Jágr.

„To jsme ale prostě my... Všichni se pořád tak rádi staráme o druhé místo starostí o sebe,“ dodává.

Věk se dá obelstít

Jágr je přesvědčen o tom, že až se mu podaří konečně uzdravit, bude pro Rytíře platným hráčem a dokáže týmu pomoct. A to i přesto, že jiní hokejisté jsou v jeho věku už dávno ve sportovním důchodu.

„Hokej je sportem, kde se ten věk dá trochu obelstít, trošku schovat. A to z více důvodů. Není to jen o rychlosti. Není to, jako když někdo vystřelí a ty musíš zaběhnout co nejrychleji sto metrů,“ myslí si.

Jaromír Jágr při zápase proti St. Louis.

Jaromír Jágr při zápase proti St. Louis.

Legendární 68 je přesvědčena, že rychlost se dá v hokeji nahradit třeba chytrostí a předvídavostí.

„Rychlost samozřejmě ztrácíš, ale hokej je specifický v tom, že když budeš chytrý a silný, můžeš tu rychlost nahradit. Třeba předvídavostí, protože víš, kam se třeba puk odrazí. Další věcí jsou tvoji spoluhráči. Rychlost hokeje určuje ten, co má puk. Když s ním umíš hrát a neztratíš ho, je úplně jedno, jak rychle budou jezdit hráči okolo tebe. Problém pak je, když ho ztratíš,“ vysvětluje.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:19 1. června 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  62
 • Trapas
  25
 • Haha
  12
 • Tvl
  11
 • Cože
  8
 • Sladký
  8
Komentáře

Mohlo by vás zajímat