Ledecká spojuje Čechy: Reakce na její propadák z mistrovství vás přímo dojmou!

Ester Ledecká se po propadáku v Aare dočkala jen slov podpory. | foto: Profimedia.cz

Tohle se nepovedlo a Ester Ledecká to dobře ví. Po sedmadvacátém místě v superobřím slalomu na MS v alpském lyžování ve švédském Aare, kde zajela třetí nejhorší čas ze všech lyžařek, které závod dokončily, se naše olympijská vítězka kála a omlouvala se všem fanouškům za zklamání. Nebylo to třeba. Je totiž znát, že Ledecká loňským zázrakem v Pchjongčchangu spojila velkou část národa, a zatímco u jiných sportovců by se dávno vedly hádky, jí všichni vyjadřují podporu. „Hlavu vzhůru, není proč se omlouvat,“ vzkazují Češi!

Loni se nesmazatelně zapsala do sportovní historie, když jako první sportovkyně dokázala na olympiádě vydřít dvě zlaté medaile ze dvou různých disciplín: na snowboardu i na lyžích. Ester Ledecká si tím ovšem laťku nastavila hodně vysoko a letos je jejímu překonání na hony vzdálena.

V superobřím slalomu v Aare skončila až na 27. místě a ze všech závodnic, které jízdu dokončily, byla třetí nejhorší. Neúspěch ji pořádně sebral, v cíli se rozplakala a začala se fanouškům omlouvat za zklamání.

„Velmi pozitivní věc je, že spousta lidí třeba pochopí, že ještě nemám na to dostat se do té elity, že to opravdu na olympiádě byla jenom výjimka. A budou mi fandit a budu moct zase jenom překvapit. Strašně moc děkuju fanouškům a omlouvám se, že jsem dneska zklamala,“ vzlykala Ledecká. 

V Aare se zatím Ester Ledecké vůbec nedaří.

V Aare se zatím Ester Ledecké vůbec nedaří.

Jenže úplně zbytečně. Jiným reprezentantům už by to řada sportovních nadšenců dala pořádně sežrat, výjimkou často nejsou ani nevybíravé osobní urážky, ovšem u Ledecké se ukázalo, že její osoba velkou část národa spojuje. Tak jako v úspěšnějších dobách třeba fotbalová či hokejová reprezentace.

„Jsem tady dnes poprvé, protože jsem se dočetl, že se v cíli trošku slzelo. Není fakt důvod, nezdary a špatná období ke sportu patří. Netřeba smutnit, ale vrátit se k radosti ze života, radosti ze sportu, přírody a radosti z té party lidí, které máš kolem sebe,“ vzkázal Ester na Facebooku jeden z fanoušků.

„Špatný výsledek? Prd. Kdy jsme měli možnost vidět českou závodnici v super-G na MS? Jste skvělá Ester, moc jsme vám fandili a budeme fandit zase,“ píše Ledecké její fanynka Marie.

„Esterko, po těch krásných vítězstvích, co jste pro naši zem vybojovala, není důvod ke smutku. Nás jste vůbec nezklamala,“ přidává se Eva.

Zabodovala na lyžích i snowboardu.

Ledecká s olympijskými medailemi

Pod fotkou, kterou Ledecká přidala z Aare, se podobných vzkazů nashromáždily desítky a ani jediný nebyl vůči královně zimních sportů kritický. Všichni si tak zjevně velmi dobře uvědomují, že loňský zázrak z Pchjongčchangu zkrátka opravdu byl, alespoň prozatím, výjimkou.

Šanci napravit úterní neúspěch bude mít Ledecká během šampionátu dvojnásobnou. Čeká ji ještě páteční kombinace a nedělní sjezd.

Fotogalerie

Komentáře