Cibulková předbíhala, svou chybu si odpracuje v očkovacím centru

Bývalá slovenská tenistka Dominika Cibulková, která čelila kritice kvůli přednostnímu očkování proti covidu-19, nastoupila na dnešní dopoledne v jedné z bratislavských nemocnic jako pomocná síla při testování lidí na koronavirus.

Někdejší čtvrtá hráčka světového žebříčku se před novináři opět omluvila za to, že dostala vakcínu mimo pořadí, a zdůraznila význam očkování v boji proti pandemii.

„Má úloha bude administrativní. Když se udělá chyba, je třeba se jí postavit čelem. Přijala jsem výzvu Ministerstva zdravotnictví SR, abych alespoň takovýmto způsobem podpořila zdravotníky,“ uvedla Cibulková, která měla na sobě ochranný oděv, na tváři roušku a také plastový štít.

Bývalá tenistka a matka sedmiměsíčního syna tvrdila, že je připravena pomoci zdravotníkům i v dalších dnech, zmínila též potřebu péče o svého potomka. O dítě mezitím pečuje její manžel, který byl rovněž přednostně očkován. Podle Cibulkové je on sám také připraven pomoci zdravotníkům.

Dominika Cibulková podpořila očkování proti covidu-19, kterému je na Slovensku podle některých dřívějších průzkumů nakloněna jen zhruba třetina populace.

„Je to velmi důležité, je to jediná šance návratu do našeho života,“ řekla bývalá tenistka o očkování.

Případ přednostního očkování Cibulkové vyústil v zemi ve změnu příslušného zákona, na jehož základě bude zdravotnickým zařízením nově hrozit pokuta do 10 tisíc eur (262 tisíc korun), pokud při očkování proti covidu-19 upřednostní zájemce mimo pořadí.

Fotogalerie

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Komentáře