• Video
  • Podcasty
  • Antiyoutuber
  • jít naiDNES.cz

Sen o medaili se rozplynul: Konec na Euru se vztyčenou hlavou! Schick se dotáhl na Ronalda

Stoper Ondřej Čelůstka zápas nedohrál, spoluhráči mu pomohli opustit hřiště. | foto: ČTK

Cesta českých fotbalistů na mistrovství Evropy končí. Svěřenci kouče Jaroslava Šilhavého padli po bojovném výkonu s Dánskem 1:2 a do semifinále se tak nepodívají. I tak jsou ale Češi se svým představením na šampionátu spokojeni a fanoušci to vidí podobně. V zápase se popáté na turnaji trefil útočník Patrik Schick, který se v tabulce střelců dotáhl na fenomenálního Cristiana Ronalda, který už také další branky nepřidá.

Lépe do zápasu vstoupili Dánové, kteří šli do vedení už v páté minutě, kdy se po rohu, který se neměl zahrávat, trefil záložník Delaney.

Pro český tým to byla studená sprcha. Když se svěřenci trenéra Šilhavého začali zvedat, přišel gól do šatny na 0:2 od Kaspera Dolberga.

Do druhé půle vletěl na trávník úplně jiný tým. Mančaftu hodně pomohli noví borci na hřišti Krmenčík s Janktem, kteří velmi oživili ofenzivu.

Ve 49. minutě se trefil Patrik Schick, který dal českému týmu znovu naději a zaznamenal tak svůj už 5. gól na turnaji, čímž se dotáhl na hvězdného Portugalce Ronalda, jehož tým je z Eura už venku.

Patrik Schick slaví branku proti Dánsku.

Češi ve druhé půli Dány tlačili, ale vyrovnávacího gólu se nedočkali. Někteří čeští fotbalisté dohrávali se zraněním.

Stoper Čelůstka těsně před koncem musel střídat a opouštěl hřiště za pomoci spoluhráčů. Záložník Souček a obránce Bořil měli zase obvázané hlavy kvůli tržným ranám.

Stoper Ondřej Čelůstka zápas nedohrál, spoluhráči ho pomohli opustit hřiště.

Po zápase v českém táboře zavládl smutek, ale zároveň i pocit z dobře odvedených výkonů.

„Zklamání velké. Bohužel jsme to nezvládli. Myslím, že jsme udělali maximum, na konci jsme neměli sílu to zvrátit,“ řekl po zápase střelec Patrik Schick, který měl alespoň radost z toho, že společně s fenomenálním Cristianem Ronaldem vede tabulku střelců.

„Co se týče gólů, to bylo povedené, ale všichni cítíme, že dnes z toho šlo vycucnout více. Dánové byli hratelní a mrzí nás to,“ dodal Schick.

Stoper Tomáš Kalas v zápase proti Dánům

Podobně mluvil i kapitán týmu Vladimír Darida, který zápas s Dánskem začal jen na lavičce.

„Nemáme se za co stydět, předvedli jsme dobré výkony, prali jsme se o výsledek jako lvi, které máme na srdíčku,“ pravil po zápase bývalý hráč Plzně.

Výkony českých hráčů na letošním mistrovství Evropy se zamlouvaly i fanouškům a expertům. Není divu, když Češi si čtvrtfinále Eura zahráli po dlouhých sedmnácti letech. Tehdy za národní tým váleli velikáni jako Nedvěd, Baroš, Rosický či Petr Čech.