Olympiáda? Sex, kam se podíváš. Australané si do Ria vezou unikátní kondomy

 •   18:38
 • diskuse

Australská výprava bude mít během olympiády v Brazílii speciální prezervativy, které by je měli ochránit před nakažením virem zika. | foto: Profimedia.cz

Sportu zdar a sex jen se super odolnou ochranou! Australská výprava bude mít během olympiády v Brazílii speciální prezervativy, které by je měli ochránit před nakažením virem zika.

Už za tři měsíce startuje olympiáda v Rio de Janeiru. Půjde o největší sportovní událost za poslední roky, ovšem pouze u sportu jen nezůstane.„Olympiáda byla vždycky plná sexu. Za celý svůj život jsem neviděl tolik neřesti jako na olympiádě,“ komentoval při posledních letních Hrách lechtivé téma někdejší olympionik, americký střelec Josh Lakatos.

Sexuální orgie se odehrávají především v olympijské vesnici, kde během Her bydlí sportovci z celého světa a aby „upouštěli páru“ bezpečně, třeba na olympiádě v Londýně pro ně organizátoři nachystali na 150 tisíc kondomů. Situace byla podobná i v Pekingu, kde jich měli nachystáno 100 tisíc.

„Nejvíc paří atleti. Když jdou na drink, dají si jich třeba dvacet. A taky jsem viděla sex na trávě přímo mezi baráky,“ uvedla v jednom z rozhovorů americká fotbalová brankářka Hope Solo.

Jenže olympiáda v Riu bude něčím jiná. Tady se totiž vznáší riziko, kvůli kterému mnohé přejde na divoké hrátky chuť. Riziko jménem ZIKA.

Virus zika způsobuje těžkou vývojovou poruchu mikrocefalii a v Brazílii se jím nakazilo už více než 1,5 milionu lidí. Během několika měsíců se rozšířil do dalších zemí, včetně těch evropských, kam se dostal kvůli turistům, kteří se nakazili především v Karibiku.

Sportovci proto mají přirozeně strach. Australané dokonce takový, že olympijské výpravě nechali vyrobit speciální kondomy. Mají být super odolné s lubrikantem, který obsahuje antivirotika.

„Zdraví sportovců je na prvním místě,“ citovala agentura AP šéfku australské olympijské výpravy Kitty Chiller.

„Pro klid duše jsme se proto rozhodli zajistit celé výpravě extra ochranu. Vzhledem k problémům v Riu jde o rozumný krok,“ dodala bývalá sportovkyně.

Australané nejsou ale jediní, kdo se kvůli viru zika rozhodl pro preventivní opatření. Korejská výprava si do Rio de Janeira přiveze tréninkové a volnočasové oblečení napuštěné repelentem. Během soutěží pak budou sportovci používat sprej.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:38 13. září 2016. Anketa je uzavřena.

 • Super
  43
 • Trapas
  25
 • Cože
  16
 • Haha
  12
 • Tvl
  12
 • Sladký
  7


Komentáře