Vím, co dělám! Které výroky trenéra Sparty Stramaccioniho jsou nejvtipnější?

Trenér Andrea Stramaccioni začal sezonu ve Spartě bídně. | foto: iDNES.cz

Sezonu pod vedením Itala Andrey Stramaccioniho začala fotbalová Sparta příšerně. Tak aspoň nás trenér občas pobaví svými výroky. I když sparťanští fanoušci se zrovna nesmějí...

Mluví klidně, sebevědomě. Jen některá jeho slova trochu nekorespondují s tím, co se Spartou Andrea Stramaccioni provádí. Přesvědčte se.Tady jsou některé perly z úst italského trenéra.

„To je věc, kterou teprve musíme s pány Kotalíkem a Požárem probrat, s panem Křetínským jsem o tom už krátce mluvil. Má představa je, že nepotřebujeme mnoho hráčů jako spíš něco skutečně speciálního. Možná jednoho, možná dva, ale musejí mít mezinárodní úroveň.“

Nejvtipnější trenérův výrok. Řekl ho po nástupu do funkce, teď už má Sparta deset posil - samé cizince. A to ještě majitel Daniel Křetínský zastavil příchod jedenácté, třiatřicetiletého Itala Emanuela Giaccheriniho, jemuž by musel dát 1,5 milionu eur ročně.

„S Bohemians jsme hráli líp než v Bělehradě. Jen jsme hráli v prvním poločase bez klasického pravého křídla. To byl trochu problém.”

Aha, a to pan trenér nevěděl, že Lukáš Juliš prostě není křídlo? Na stejný post ho postavil už v Bělehradě, jen na levou stranu. Podivně Stramaccioni zašiboval v prvním utkáním i s Rumunem Bogdanem Vatajelu. Jako kdyby nevěděl, jaké mají hráči přednosti i nedostatky.

Tomáš Rosický je pro sparťany modla.

Tomáš Rosický je pro sparťany modla.

„Semih Kaya si zlomil malíček. Co k tomu dál říct? Co zápas, to nové, podivné zranění. Neberte to jako výmluvu, ale chybí nám znovu osm devět hráčů. Kayovi je šestadvacet let, nikdy nebyl zraněný a tady si ublížil hned v prvním zápase. Jeho ztráta je pro nás horší než výsledek.”

Tak tohle si fanoušci Sparty rozhodně nemyslí. Turecký stoper byl ve všech zápasech brzda. V Bělehradě jen stínoval, proti Bohemians si vůbec nevěděl rady s útočníkem Tettehem. Bez něj by měla být Sparta pevnější v defenzivě.

„Vedení o jednu branku je příliš zrádné, což se nám vymstilo. Přišla ojedinělá střela z pětadvaceti metrů, k tomu možná naše chyba...”

Takhle popsal vyrovnání Bohemians na 1:1 v neděli večer na Letné. Možná chyba? Nesmysl, gólman Martin Dúbravka udělal minelu jako hrom. Proto si hosté odvezli bod za remízu.

„Martin je výborný gólman, gól vyčítám celému týmu.”

Gólman Dúbravka je u Stramaccioniho chráněný, stejně jako například Turek Kaya. V pořádku. Ale proč teď Ital jmenovitě kritizuje - a to celkem tvrdě - jiné hráče. Jako například po generálce s Arnhemem Martina Frýdka s Michalem Sáčkem. Po zápase v Bělehradě zase Lukáše Juliše.

„Vím, že musíme proti Bělehradu ukázat perfektní výkon. Jsem přesvědčený, že jsme schopní dát gól a s podporou našich fanoušků na Letné se poté může stát všechno. Je klíčové, abychom neinkasovali, pak bychom skutečně mohli postoupit.”

I zapřísáhlí sparťané by po prohře 0:2 v Bělehradu brali postup do dalšího předkola Evropské ligy jako zázrak. Důvod? Nejen náskok Cervene Zvezdy, ale především příšerný výkon Stramaccioniho týmu v prvním utkání a proti Bohemians.

„Vím, co dělám.”

Ital je sebejistý. Zatím však jeho slova nemají opodstatnění.

Fotogalerie

Komentáře