Slušní lidé si chtějí napravit pověst: Už nepoužívají kradené logo, pořídili si vlastní!

Slušní lidé se pochlapili a nakonec si pořídili vlastní logo! | foto: Expres

Brněnské hnutí Slušní lidé je politické uskupení, které má celkem blízko k extremistům, někteří jeho členové dokonce měli sedět podle informací iDNES.cz ve vězení za podporu nacismu. Jejich politickou činností je vystupování proti brněnským politikům, v čele pak stojí Zdeněk Pernica, trojnásobný český mistr v kickboxu. Ten dříve kandidoval za politické uskupení Miroslava Sládka. Slušní lidé jsou kritizováni nejen za svoje politické činnosti, ale i za kradené logo, kterým se dříve prezentovali.

Brněnské hnutí Slušní lidé proslulo zejména pokusy o přetření Růžového tanku Davida Černého na růžovo, sdílením fotografií svalů svých členů a psaním hejtů na své facebookové stránce, používalo jako logo bílou siluetu rodiny na modrém poli.Toto logo rodiny na modrém pozadí ale ve skutečnosti patřilo jisté australské klinice jménem Woolooware Health Clinic. Když si toho média všimla, měli z toho všichni legraci.

Woolooware health centre, logo australské kliniky.

Woolooware health centre, logo australské kliniky.

Slušní lidé si jej pouze bez dovolení tak trochu vypůjčili, což bylo poněkud neslušné. Samosebou se kvůli tomu stali terčem vtipů médií i uživatelů sociálních sítí. Nyní se však zdá, že jdou do sebe!

Na jejich facebookové stránce se nyní objevilo logo nové. Barvy zůstaly stejné a motiv je také podobný tomu původnímu, nicméně důkladná rešerše na internetu prokázala, že tentokrát nejde o kopírování, ale opravdu vlastní logo.

Kromě toho si Slušní lidé pořídili také novou úvodní fotografii, která hlásá, že jejich uskupení podporuje rodiny a sportovce. Je sice otázka, nakolik spolu souvisí politika a sport, ale když můžeme mít politickou stranu bojující za práva zvířat, budiž jim to přáno.

FotogalerieKomentáře