Sestra Smrt je volná, Petr Kramný ne. Spojuje je ale jedna zásadní věc!

Kauza Krammý a Sestra Smrt mají jedno společné. | foto: iDNES.cz

Zdravotní sestru Lužické nemocnice v Rumburku Věru Marešovou ve čtvrtek Krajský soud v Ústí nad Labem zprostil obžaloby z vraždy šesti pacientů. Případ má zásadní spojitost s kauzou Petra Kramného, kterého soud v lednu nepravomocně odsoudil k 28 letům vězení za dvojnásobnou vraždu.

V obou ostře sledovaných případech sehrála rozhodující roli revizní analýza. V kauze Sestry Smrti měla objasnit rozpory mezi zdravotnickými posudky obžaloby a obhajoby. Revizní posudek vyzněl ve prospěch Marešové, protože podle něj úmrtí šesti pacientů v Lužické nemocnici v Rumburku není možné interpretovat jako otravu draslíkem.Fotogalerie

Lékař Martin Dobiáš z Fakultní nemocnice v Olomouci spolu s kolegy v tomto revizním posudku zcela odmítli závěry znaleckého posudku Radka Matlacha a Jiřího Závodského.

A právě jméno Radek Matlach je tím, co případ Věry Marešové spojuje s kauzou Petra Kramného. Matlachův posudek si nechala vypracovat obhájkyně Kramného a doufala, že ho dokáže dostat z vězení.

To se ale ani náhodou nestalo a i v tomto případě revizní posudek ukázal, že Matlachova práce byla mírně řečeno „zmatlaná“.

Revizní posudek totiž u Krajského soudu v Ostravě potvrdil, že Monika a Klárka zemřely po zásahu elektrickým proudem, a ne na otravu a následný toxický šok, jak se tvrdilo v posudku znalců Matlacha a Fargaše.

A ani dnes si Matlach, co slyšel o svém posudkem před soudem, za rámeček nedá. I to samotné provedení pitvy vybočuje ze standardů. To, co předvedli (Radek Matlach a Jiří Závodský), označuje nezájem nebo lajdáctví. Nevím, jak bych to hodnotil jinak, řekl u soudu Martin Dobiáš.

Zatímco Kramnému měl Matlachův sporný posudek pomoct, zdravotní sestra Věra Marešová si kvůli němu mohla sednout do vězení na doživotí. Soudním znalci tak hrozí, že bude muset podstoupit disciplinární řízení.Ohodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 17:54 20. května 2016. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  6
 • Cože
  6
 • Trapas
  6
 • Tvl
  6
 • Sladký
  5
 • Super
  4


Komentáře