Pondělí 16. května 2022, svátek má Přemysl
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

jít naiDNES.cz
Premium

Zlata Adamovská: Dvě noci mi před domem nocoval šílený fanoušek

Zlata Adamovská | foto: Herminapress.cz

Tak tohle se asi Petru Štěpánkovi (71), manželovi Zlaty Adamovské (60), líbit nebude. Herečka promluvila o období své největší slávy a bylo to opravdu drsné. Cizí chlapi za ní totiž jezdili až domů s falešnou nadějí, že je snad pozve dál, bivakovali před jejím domem a obtěžovali.

Dnes už na ty časy vzpomíná s úsměvem, ale tehdy z toho měla noční můry. Některým jedincům kuráž a drzost rozhodně nechyběly. „Třeba se stalo, že za mnou přijel nějaký pán až ze Slovenska, z Banské Bystrice. Zazvonil, já byla zrovna v koupelně, tak mu šel otevřít můj tehdejší manžel Radek John, který se zajímal o to, co si přeje. Pán se ho zeptal, jestli je jeho paní doma. Radek reagoval: ‚Vy chcete podpis, jo?‘ A on že ne, že by chtěl se mnou být. A že by si to představoval tak, že pokud máme nějakou chatu, aby tam Radek odjel, a on by se mnou zůstal doma,“ vylíčila herečka.

Slovák byl neodbytný, a když mu zabouchli dveře, ubytoval se před jejich domem. „Zůstal tam dva dny. Pak jsme tam po něm zametali vajgly, které tam po sobě zanechal. Asi mu byla zima nebo dostal hlad, že nakonec odešel. Nevím. Ale nebylo to příjemné. Že jsem měla muže, mu absolutně nevadilo. To pro něho nebyl vůbec žádný problém,“ dodala Adamovská.

Dnes už se nebojí

V současné době je situace o poznání klidnější. „Dnes už před naším domem nikdo nenocuje. (smích) Ale lidé mi hodně píší a třeba na mě čekají po představení před divadlem a děkují, že se jim to líbilo. To mě hřeje u srdce,“ uvedla Zlata, kterou můžeme už třináct let vídat v roli lékařky Běly v seriálu Ordinace v růžové zahradě.

„Za tu dobu jsem tam vystřídala už pět chlapů, oproti ní jsem ve svém soukromí úplný čajíček. (smích) Naštěstí jsem vyfasovala sympatickou doktorku. Uvidíme, co bude dál. Třeba až půjde Běla do důchodu, možná půjdu s ní,“ zauvažovala nad svou budoucností herečka.

Zlata Adamovská stárne s grácii.

Málokdo ví, že její kariéra odstartovala seriálem Třicet případů majora Zemana, v němž ztvárnila jeptišku. „Studovala jsem s dcerou režiséra Jiřího Sequense, tak nám dal tenkrát přivydělat a zařadil nás do komparsu. Účinkovala jsem, ale za roli to nepovažuji,“ zavzpomínala Zlata Adamovská, která je nyní se soukromým životem maximálně spokojená. Se svým třetím manželem, hercem Petrem Štěpánkem, je šťastná, dává jí pocit bezpečí. 

Přestože nikdy nedala na věštění, dávná prognóza jedné kartářky se v jejím případě skutečně naplnila. „Před dlouhými lety mi řekla, že až třetí manžel bude ten pravý. Já kartářkám tedy nikdy nevěřila a nevěřím, ale tentokrát se trefila. Nebo to jen tak plácla a ono jí to vyšlo. Hlavně si myslím, že kdybychom s Petrem neprožili svá minulá manželství, nevážili bychom si toho dnešního,“ narážela herečka na fakt, že i její současný manžel se ženil třikrát.

Odešel za jinou

Jeho první manželkou byla kolegyně Regina Rázlová, jejich svazek však trval jen velmi krátkou dobu. „Milovala jsem ho, byla to studentská láska. Potkali jsme se na škole, na DAMU. Moc se mi líbil. Byl to krásný, jemný, něžný muž... Ale asi po půl roce odešel za jinou,“ povzdechla si Rázlová.

Byl to pro ni šok. Z jeho nevěry se nemohla hodně dlouho vzpamatovat, brala to jako velkou zradu. Štěpánek ji vyměnil za režisérku Vlastu Janečkovou, ženu o čtrnáct let starší. A ta mu dávala jednu roli za druhou.

„Každá má žena byla jiná osobnost. Říká se sice, že muži hledají vždycky ten jeden stejný typ, ale to se mi opravdu nezdá. Alespoň mně se to nestalo,“ prohlásil o svých osudových láskách Štěpánek.

Fotogalerie

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:22 úterý 26. května 2020. Anketa je uzavřena.

 • Super
  62
 • Trapas
  49
 • Sladký
  48
 • Haha
  44
 • Cože
  42
 • Tvl
  41

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Češi řeší, čím topit. Proč bychom se neměli zbavovat plynového kotle?

Premium Plynu pro domácnosti by mělo být dosti při přerušení dodávek z Ruska. Nedostatkový plyn sice zdražuje, ale rychlý...

I vysokoškolák může být blbý, říká obávaný lovec z Novy Doktor Vševěd

Premium Na úspěchu televizní soutěže Na lovu má Jiří Martínek velký podíl. Diváci žasnou nad jeho znalostmi. On žasne taky –...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Vezmeme vás na titulní stranu
Pondělí 16. května 2022, svátek má Přemysl
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz