Glosa: „Teď mám radši holky,“ rdí se Pančochová. Šárko, proč to neřekneš narovinu?

 •   15:38
 • diskuse

Šárka prý dává momentálně přednost ve vztahu ženám. | foto: Profimedia.cz

Že je snowboardista Šárka Pančochová na holky se tak nějak neslo veřejným prostorem od té doby, co během zimní olympiády v Soči spadla z prkna a začalo z její strany velké obviňování rozhodčích, že ji chtějí poškodit. Ovšem ani tahle akce neodvedla pozornost od její orientace. Šárka ji teď chtěla přiznat, ale udělala to stejně jako s těmi rozhodčími - nejedná narovinu.

Je to miniaturní incident, který se udál před třemi lety, poté, co Šárka závodila na olympiádě v Soči. Během svého slopestylu spadla Šárka Pančochová (26) z prkna, nedosáhla ani na třetí místo a poté nastal kolotoč osočování rozhodčích, že ji potopili, i když to byla celé její chyba. Prostě spadla.Zkrátka - sportovně to nevzala, stejně jako ten následný miniaturní incident, o němž je řeč. Po návratu z Ruska měla divákům odpovídat na chatu serveru iDNES.cz, když jí do hromady sportovních otázek přistála jedna na kilometry vyčnívající.

Seš lesba? zeptala se jí jedna čtenářka. Pančochová odmítla odpovědět. Jak říkáme, miniaturní incident, na nějž se dávno zapomnělo, okamžitě vyvstává v paměti v kontrastu s jejím „coming outem“, který ale žádným přiznáním ve skutečnosti také není.

Pančochová dávala rozhovor pro web Outsports, kde slovo „out“ má svůj význam. Zde se sportovci mimo jiné vyznávají se svých orientací a Pančochová se rozhodla, že je čas udělat něco statečného. „Víc mě teď přitahují ženy,“ prohlásila do kamery tři roky poté, co nechtěla odpovědět na otázku, zda je lesba, nicméně slovo „teď“ si nechala jako zajatce svého (ne)přiznání.

Teď je na holky, ale pak možná nebude. Teď je na holky, ale předtím možná nebyla. Teď je na holky a možná jí to tak zůstane. Stejně jako se před třemi lety vyhnula přímé odpovědi, i dneska se vyhnula tomu, aby to řekla naplno. U svých fandů stoupla na ceně jakože osobní odvahou, ti ostatní jen pokrčili rameny, její prohlášení doopravdy nemá váhu, jelikož nic konkrétního nepřiznává.

Coming out ikon pomáhá bojovat proti homofobii, ale musí to být vážně coming out, ne nerozhodné domněnky.

Znáte to rčení o hladovém vlku a celé koze, že ano. Snad jí tento PR tah přitáhne novou pozornost, ale na rozhodčí bude pořád platit jen to, kdo padá nebo nepadá z prkna. Zda máte momentálně raději ženy nebo muže není vůbec relevantní.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:38 12. července 2017. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  16
 • Super
  11
 • Sladký
  8
 • Tvl
  8
 • Haha
  7
 • Cože
  5


Komentáře