Komentář: Fotbalový Voldemort Berbr žaluje kritiky. Je to drzost

Roman Berbr, místopředseda fotbalová asociace, žaluje své odpůrce. | foto: iDNES.cz

Přešel do útoku, chce omluvu i finanční kompenzaci. Místopředseda fotbalové asociace Roman Berbr podal žaloby na rozhodčí, kteří se mu postavili, a také například na bývalého reprezentanta Ladislav Vízka. Proč to dělá?

Když v roce 2013 Markéta Haindlová, mladá právnička, podala kandidaturu na post předsedy fotbalové asociace, postavilo se za ni několik klubů (z třetí ligy či čtvrté nejvyšší soutěže). Hned následující víkend byly tyto týmy lynčovány rozhodčími – nesmyslně jim byli vylučováni hráči, vysoko prohráli.

Manželé Dagmar Damková a Roman Berbr, vládci českých rozhodčích.

Manželé Dagmar Damková a Roman Berbr, vládci českých rozhodčích.

Mohly za to letky sudích, které vyslal Roman Berbr, faktický vládce nad českými fotbalovými arbitry. Jeho ženou je Dagmar Damková, předsedkyně komise rozhodčích, v Evropě uznávaná odbornice, ale doma jen loutka. V rukou manžela.

Berbr okolo sebe vytvořil, proto přezdívka Lord Voldemort, armádu věrných, povětšinou bývalých rozhodčích, jejichž pomocí si udržuje ohrmoný vliv na celý fotbal.

Po rozhodčím Liboru Kovaříkovi požaduje Berbr vedle omluvy 800 tisíc.

Po rozhodčím Liboru Kovaříkovi požaduje Berbr vedle omluvy 800 tisíc.

To vše se šuškalo, ale v létě 2015 najednou vystoupilo několik rozhodčích, mezi nimi i mezinárodní sudí Libor Kovařík, kteří popsali situaci: výhrůžky, ponižování, ekonomickou šikanu. Berbrovo vystupování na akcích rozhodčích, kam z pozice své funkce vůbec neměl docházet. Kovařík, ač měl v zahraničí slušné postavení, ukončil kariéru.

Přidali se i další, Berbra kritizoval také Ladislav Vízek, legendární ale také svérázná postava české fotbalu.

Berbr (i s Damkovou) nyní přešli do útoku, chtějí si vysoudit omluvy a od Kovaříka například 800 tisíc korun, na Vízkovi 100 tisíc.

Také internacionál Ladislav Vízek je žalován - on o sto tisíc.

Také internacionál Ladislav Vízek je žalován - on o sto tisíc.

Sám Berbr se přitom tuze rád trefuje do svých odpůrců. Redaktorovi Blesku vyhrožoval, že ho přejede tramvaj, opřel si i do dalšího svazového místopředsedy Dušana Svobody. O Vlastimilu Hrubčíkovi, členovi výkonného výboru (vlastně fotbalové vlády), jenž požadoval odvolání Damkové, pronesl: „Ten to dotáhne akorát k sebevraždě.“ Urážlivě reagoval i na kritiky v aféře, již nakonec poslal až do soudních budov.

Je to nebetyčná drzost, neschopnost přijmout kritiku vycházející z jeho výchovy. Sám Berbr netají, že byl členem Státní bezpečnosti, kde se mnohému naučil. Teď tím vším ničí fotbal.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 20:42 24. června 2016. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  17
 • Trapas
  16
 • Super
  12
 • Cože
  10
 • Sladký
  10
 • Haha
  9
Komentáře