Pořadatel se brání Krajčovu útoku kvůli zrušenému představení: Chce mít jen čistý štít

Sobotní divadelní představení Richarda Krajča a Davida Švehlíka v Dolním Benešově skončilo fiaskem. Oba aktéři ho odmítli dohrát. Krajčo svaluje vinu na pořadatele, přítomní diváci na nevychovanost jiných diváků. A pořadatel? Ten se brání. „Každý chce mít čistý štít,“ reaguje na Krajčovy ataky.

V sobotu večer proběhlo v Dolním Benešově na Opavsku představení Divadla Ungelt Deštivé dny s Richardem Krajčem a Davidem Švehlíkem.

Po 30 minutách však herci představení přerušili a odmítli ho dohrát. Richard Krajčo se za sebe i za svého hereckého kolegu na sociální síti omluvil divákům s tím, že na vině stojí pořadatelská agentura, která údajně zajistila špatný prostor, kvůli kterému diváci od 10. řady neslyšeli.

Ta se však brání. 

„Před každým představením probíhá zvuková zkouška, ta proběhla i v Benešově, proběhla v pořádku, sám Richard ji dělal a řekl, že v pohodě,“ uvedl pro Expres pořadatel Tomáš Skupina.

Lidé na sociálních sítích mají jasno. Za zrušené představení mohou neukáznění diváci, kteří neustále opouštěli sál a nahlas rušili.

Richard Krajčo tvrdí, že za zrušení představení může pořadatel.

Richard Krajčo tvrdí, že za zrušení představení může pořadatel.

„Za to, že jsou lidé burani a odchází od začátku představení na toaletu a pokřikují, za to nemůžeme,“ tvrdí pořadatel.  

„Naši pracovníci dokonce upozorňovali diváky při vyrušování, ať se zklidní, ať neruší představení,“ dodává.

Po konzultaci pořadatelské agentury s vedením divadla se rozhodlo, že se všem divákům vrátí vstupné. Náhradní představení se konat nebude. Organizátor akce si však stojí za svým. 

„Nikdo s daným prostorem neměl nikdy problém, že by neslyšel. Hrají zde i pražská zájezdová divadla, nikdo si nestěžoval a už vůbec v půlce nezastavoval a nerušil představení.“ 

Na vině však mělo stát chování některých diváků.

Na vině však mělo stát chování některých diváků.

Ke konfliktu mezi Krajčem a pořadateli údajně nedošlo, přesto Richard svaluje vinu právě na ně. 

„Každý si chce držet čistý štít. Já bych mohl udělat to samé. Vymluvit se, že je to vina herců, ale neříkám to,“ nechal se slyšet pořadatel. 

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:28 6. února 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  25
 • Haha
  18
 • Tvl
  13
 • Super
  9
 • Sladký
  9
 • Cože
  7
Komentáře