Krajčo odmítl dohrát představení a odjel: Využil nás pořadatel, je v tom politika

Richard Krajčo čelí nepříjemnému skandálu. V sobotu večer přerušil divadelní představení v Dolním Benešově, které zůstalo nedohráno. Vinu dává pořadateli, podle reakcí diváků však za zrušením stojí něco úplně jiného.

V sobotu večer hráli na Opavsku Richard Krajčo a David Švehlík představení Deštivé dny. Okolnosti však herce donutily představení v půlce zrušit. „Tohle je omluva všem, kteří dnes přišli na Deštivé dny do Dolního Benešova a kde jsme museli představení po půlhodině přerušit, protože jste od desáté do té pětadvacáté řady prostě neslyšeli. Bohužel jsme došli k závěru, že je hra v sále nehratelná a ztrácí to, co ji dělá tolik let výjimečnou. Nelze ji 2,5 hodiny jen a jen křičet a řvát,“ napsal ještě tentýž večer Richard Krajčo na Facebook. 

Ohlasy veřejnosti však mluví o něčem jiném. Za zrušení představení údajně mohli neukáznění diváci.

„Nemyslím si, že to byla chyba prostoru, ale křupanství některých jedinců, kteří mají potřebu přicházet a odcházet ze sálu od první minuty, pokřikovat na vás a rušit všechny kolem. To je bohužel neomluvitelné,“ zní svědectví přímo z místa. A výmluvně hovoří i další komentáře.

Kromě neustálého courání měli někteří z přítomných diváků také nevhodně nahlas komentovat dění na jevišti: „To jako budou pořád jen dva? To jako budou pořád mluvit tak sprostě?“

Lidé na sociální síti tvrdí, že za zrušení mohli neukáznění diváci.

Lidé na sociální síti tvrdí, že za zrušení mohli neukáznění diváci.

Richard Krajčo si však stojí za svým a tvrdí, že byl využit pořadatelskou agenturou. Také naznačuje, že příspěvky přítomných diváků mají spojitost s politickou předvolební kampaní. 

„Víte, hra je opravdu divadelní trhák, a tak se občas stane, že ji nějaký pořadatel chce ‚využít‘. Z 99 procent je však vše v pořádku. Občas jsem divadlo upozornil, že jedeme do prostoru, který znám spíš jako prostor na koncerty než tuto hru. Většinou se mi dostalo odpovědi, že snad agentura ví, co dělá,“ nechal se slyšet frontman kapely Kryštof.

Na vině však mělo stát chování některých diváků.

Na vině však mělo stát chování některých diváků.

Zareagoval také na ohlasy na sociálních sítích: „Alespoň vidíte, jak to chodí. Pokud jde o diskutéry – nezapomeňte, že je před volbami a lidé šílí. Kdejaký umělec hlásá, co má a nemá národ dělat, placení diskutéři rozjeli klávesnice naplno a respekt k druhému a jeho názoru zcela zmizel. Ale takhle tady žijeme. Na síti.“

Obsáhlé vyjádření pořadatele pro vás připravujeme. 

FotogalerieOhodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 10:20 5. února 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  84
 • Haha
  30
 • Cože
  24
 • Tvl
  23
 • Super
  21
 • Sladký
  17


Komentáře