Svět se dočkal muslimské verze Big Brothera: A je to síla, jeden ze soutěžících je terorista

 •   16:29
 • diskuse

Mezi účastníky reality show Muslims Liek Us je muž, který se chtěl přidat k Islámskému státu. | foto: koláž Expres

10 lidí, 10 muslimů; takové je obsazení reality show televize BBC s názvem Muslims Like Us. Sociální experiment umístil do jednoho domu desítku Britů, které spojuje jedno: hlásí se k islámu. Každý je něčím speciální, jeden ale vyčnívá nad ostatní; Abdul Haqq, kterému policie kvůli podezření, že se chce přidat k Islámskému státu, zabavila pas.

Kontroverzní reality show spustil britský televizní kanál BBC 2. Pořad s názvem Muslims Like Us (Muslimové jako my) budí v zemi i mimo ni vášnivé reakce. Princip je prostý. 10 muslimů, žen i mužů, spolu bude nějaký čas pobývat v jednom domě.Mezi účastníky je například konzervativní Humaira, večírky a make-up milující Mehreen, šedesátiletá Saba, která miluje Boba Dylana, nebo Fehran, který je muslim a zároveň homosexuál. Nejvýraznějším soutěžícím je však pětatřicetiletý Abdul Haqq.

Kdybych tu nemusel tvrdnout, už jsem dávno v Sýrii, prohlásil muž přímo do kamery.

Kdybych tu nemusel tvrdnout, už jsem dávno v Sýrii, prohlásil muž přímo do kamery.

Tento muž se narodil jako Anthony Small, jméno si ale změnil, protože příjmení prý uráželo jeho mužství. Abdul je navíc bývalým boxerským šampionem a k islámu konvertoval. Co je na něm nejkontroverznější, to jsou jeho názory.

„Kdybych mohl vypadnout z téhle země, už jsem dávno v Sýrii,“ řekl otevřeně během natáčení pořadu. Haqq totiž nemá pas - policie mu ho zabavila pro podezření, že se chce v zahraničí přidat k Islámského státu. Dříve už navíc byl vyšetřován kvůli terorismu a kvůli padělání dokladů.

Abdul má zásadní problém s Fehranem, který je muslim a zároveň gay.

Abdul má zásadní problém s Fehranem, který je muslim a zároveň gay.

Muž, který se nyní živí jako samozvaný kazatel, se v soutěži uvedl tím, že pěti ženám v domě odmítl podat ruku a místo toho jim podal pamflet s náboženským textem. Trvá na tom, aby soutěžící opačného pohlaví chodily řádně zahalené.

Něco nám říká, že tento pořad bude opravdu výbušný... Jen doufáme, že ne doslova.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:29 12. dubna 2017. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  30
 • Trapas
  18
 • Sladký
  14
 • Super
  13
 • Haha
  13
 • Cože
  10


Komentáře