Radek Štěpánek bude trénovat bývalou světovou jedničku Djokoviče

Radek Štěpánek si po nedávném oznámení konce kariéry moc volna neužil. Včera oznámil, že se stal trenérem dvanáctinásobného grandslamového vítěze a bývalé světové jedničky Novaka Djokoviče. Co bude jeho úkolem ?

Když v polovině listopadu ukončil Radek Štěpánek svou hráčskou kariéru, netrvalo to ani týden a začaly se rojit spekulace o jeho trenérském angažmá u Novaka Djokoviče. Srbský tenista a bývalý český reprezentant zprávu o spolupráci společně potvrdili na Instagramu.Radek Štěpánek se stal trenérem Novaka Djokoviče.

Novaka Djokoviče bude Štěpánek trénovat společně s tenisovou legendou Američanem Andrem Agassim.

Úkol pro oba trenéry je jasný - vytáhnout Djokoviče zpátky mezi nejužší tenisovou elitu, jelikož Srbovi patří momentálně až 12. příčka na okruhu ATP.

„Sotva jsem ukončil kariéru, dostal jsem nabídku, která se neodmítá. Je to pro mě čest a obrovská výzva. Strašně se těším. Zároveň cítím obrovskou odpovědnost,“ řekl Štěpánek.

Djokovič v poslední době ztrácel motivaci. I proto do svého týmu angažoval českého tenisového rváče a klauna. Radek Štěpánek je mezi tenisty vyhlášený šprýmař a nejmenovaný král vtipálků. Srbské tenisové hvězdě by měl být k dispozici na většině turnajů.

Dobrou náladou oplýval Štěpánek už při rozhovoru s novináři. „Strašně se těším. Je to vlastně moje první zaměstnání. Dělali jsme si srandu, že bych si měl zapsat příchod,“ žertoval.

Zajímavostí je, že jako hráč porazil Štěpánek Djokoviče pouze jednou. Poražen odešel ze vzájemného souboje rovnou třináctkrát.

Fotogalerie

Komentáře