Rabín David Bohmot: Evropa by se měla připravit i na ty nejhorší útoky!

David Bohmot je známý rabín. | foto: youtube

Bývalý bezpečnostní expert, člen izraelských ozbrojených sil a rabín David Bohbot poskytl rozhovor Parlamentním listům. V něm probrali bezpečnostní otázky dnešního světa a také to, jak by se měla Česká republika chovat, aby se vyhnula problémům s extremismem.

Davit Bohmot patří k těm, kteří schvalují současné kroky USA včetně útoku na syrskou leteckou základnu. „Byl to nutný a rozhodný úder. Tvrdá lekce přinášející morální podporu Syřanům a upozorňující Asada, že není nedotknutelný. Postup a útoky syrské armády to nezastaví, ale byl vyslán jasný vzkaz, že útoky chemickými zbraněmi nebudou tolerovány,“ uvedl.Riziko jaderného útoku, který může přijít z mnoha stran, podle něj nelze podceňovat, což si velké světové mocnosti jako USA nebo Rusko začínají naštěstí uvědomovat. Kromě KLDR je velkým rizikem také Írán. „V okamžiku, kdy bude vlastnit jadernou zbraň, je schopen ji poskytnout teroristickým frakcím. Od takovéhoto útoku by extremistické a teroristické uskupení nic neodradilo, ani desetitisíce nevinných obětí. Tato zbraň se jim nesmí v žádném případě dostat do rukou. Je naivní ten, kdo si bude myslet, že ji nepoužijí!“

Aby se předešlo podobným katastrofickým scénářům, bude nutné zejména to, aby se Evropa přestala schovávat za rétoriku a hezká slova. Podle Bohmota je nejvyšší čas na teror adekvátně reagovat.

Na otázku, na co by se Evropa měla připravit, má David Bohmot svou odpověď. „Připravte se na všechny možné scénáře. Očekávejte i ty nejhorší. Jen tak na ně můžete být připraveni a nenecháte se zaskočit. Bezpečnost občanů je jednou z nejdůležitějších věcí a je nutné do ní investovat dostatek prostředků,“ nabádá bývalý bezpečnostní expert.

A vzhledem k tomu, co se ve světě v poslední době děje, se možná opravdu je na co připravovat.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:49 13. srpna 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  18
 • Trapas
  9
 • Haha
  7
 • Tvl
  6
 • Cože
  5
 • Sladký
  5


Komentáře