„Čistý drogy, špinavej sex!“ Nový film s Řezníkem a Hauserem vás vezme do pražského podsvětí

První český film, který bude mít hlavu, patu a koule. Takto by měl podle oficiálních facebookových stránek vypadat nový snímek Prokopat se ven. Na vzniku temného díla se podílí Martin Pohl (více známý jako raper Řezník) a Samir Hauser.

Půjde o povídkový film, který bude pojednávat o pražských porevolučních klubech a mejdanech. Na facebookové stránce Prokopat se ven je psáno, že půjde o příběhy ze života známých postaviček pražské klubové scény na začátku 90. let.Jména, která se pod vznikem filmu podepsala, jsou přinejmenším zajímavá. Pod scénářem jsou podepsaní Samir Hauser, Pablo de Sax a Martin Pohl alias raper Řezník. Producentem je Čestmír Kopecký. 

Martin Pohl, kterého česká veřejnost zná spíše jako rapera Řezníka, je znám pro své drsné texty. V roce 2013 se také proslavil akcí Český slavík.

Pohl alias Řezník, který se věnuje hudebnímu stylu horrorcore a jeho texty jsou plné násilí, byl vyškrtnut z kategorie Hvězda internetu 2013, kterou by jinak vyhrál a získal tím finanční hotovost ve výši 100 tisíc korun.

Druhou postavičkou spojenou s nově chystaným filmem je Samir Hauser. Muž, který se narodil v květnu roku 1970 české matce a arabskému otci. Kolem roku 1990 společně s Danielem Rodným založil dnes již legendární pražskou kapelu Vanessa. 

Kdo zná repertoár této kapely, tak jistě ví, že jedná z písní nese název Prokopat se ven. Kapela Vanessa obměnila složení a nakonec se úplně rozpadla. V roce 2009 ale ohlásila svůj velký návrat a vydala novou desku Ave Agony.

Povídkový film, pod který se kromě Pohla a Hausera podepsal také producent Čestmír Kopecký, a když vše dobře dopadne, tak za dva roky spatří světlo světa.

A proč zrovna devadesátky? „Tehdy Praha skutečně žila, z podzemí vylézaly mraky skvělých kapel, drogy byly všude a byly zadarmo. Byl to jeden velký mejdan. Ten film je především o svobodě. Tu vám sice nikdo vysvětlit nemůže, ale snad vám ten pocit svobody, jakou jsme tehdy prožívali, zprostředkujeme takhle,“ vysvětlil minulý rok v rozhovoru pro server Tyden.cz Hauser.

Milovníci temna, nočního života v Praze a hlavně 90. let se tedy mají na co těšit!

Fotogalerie
Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:36 24. března 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  20
 • Trapas
  8
 • Tvl
  8
 • Sladký
  6
 • Haha
  5
 • Cože
  5


Komentáře