Autor hry Modrá velryba: Říká si Lišák a má na svědomí 16 sebevražd dětí

Tak tohle je tvář muže, který stojí za šílenstvím okolo Modré velryby. | foto: Koláž Expresu

Jeho „chytrý“ nápad připravil o život více než stovku teenagerů po celé Evropě, on se ale brání! Filip Budeikin snad už více neplechy nenapáchá, je totiž ve vězení. Jaký člověk ale může vymyslet něco takového, jako je smrtící hra Modrá velryba?

Modrá velryba se stala velmi rychle fenoménem po celé Evropě! Šílená hra z Ruska, jejíž cílem je sebevražda teenagerů se dostala i do Čech, kde se mladiství snaží „stát velrybou“.Podle slovenského youtubera Zlý Zajo je ovšem s touto hrou ámen, kdo ale za tímto šíleným nápadem stál? Byl to ruský mladík Filip Budeikin!

Počátky sebevražedné hry Modrá velryba se podle webu tiscaly.cz datují k roku 2013, kdy na ruské sociální síti VKontakte vznikla skupina F57, která motivovala teenagery k sebevraždě. Jak? Objevovaly se zde obrázky s náhrobky, sebevražedné citáty, ale také záběry se sebepoškozováním.

Tak tohle je mladík, který stojí za sérií sebevražd!

Tak tohle je mladík, který stojí za sérií sebevražd!

Tuto skupinu mělo navštěvovat mnoho teenagerů, kteří přemýšleli o sebevraždě. Jednou z nich byla například dvanáctiletá Ruska Elja, která nakonec vábení Budeikina podlehla a spáchala sebevraždu. Matka dívky to spojovala právě se facebookovou skupinou a její příběh zveřejnily ruské noviny.

Lítost ve tváři Filipa Budeikina nehledejte, nemá to cenu.

Lítost ve tváři Filipa Budeikina nehledejte, nemá to cenu.

Skupina F57 byla rychle zablokována, ale brzy ji nahradilo něco nového a možná ještě horšího! Filip Budeikin, kterému se také přezdívalo „Lišák“, využil popularity skupiny F57 a takzvaných ARG her, které využívají alternativní realitu.

Spojení těchto dvou věcí ho nejspíše zaujalo natolik, že se zrodila hra, kde teenageři plní šílené úkoly spojené se sebepoškozováním. Tím posledním je sebevražda! Mladý Rus se ale brání a říká, že chtěl jen do skupiny nalákat hodně lidí, aby mohl propagovat svou kapelu.

Filip Budeikin

Filip Budeikin

Filip Budeikin skončil naštěstí ve vazbě a čelí obvinění z „přinucení k sebevraždě“. Na svědomí má podle vyšetřovatelů až 16 nezletilých. I přesto svou vinu Budeikin zpočátku popíral.

Mladý Rus se sice nejdříve bránil, že nikoho k ničemu nepopouzel, ale přiznával, že také nikomu v ničem nebránil. Nedávno pak svou vinu plně přiznal, nic jiného mu také zřejmě nezbylo. Objevují se ale i zprávy o jeho výrocích, kde tvrdí, že mělo jít o jednoduchou „čistku“ lidstva.

Fotogalerie
Ohodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:38 18. srpna 2017. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  31
 • Trapas
  27
 • Super
  21
 • Haha
  21
 • Sladký
  21
 • Cože
  11


Komentáře