Další nové svědectví: Kurátoři Modré velryby jsou hackeři z dark webu

Kvůli Modré velrybě se zabíjí nejenom ruské děti! | foto: Koláž Expresu

Jedni říkají, že je to kachna, jiní se bojí aby Modrou velrybu nezačaly hrát jejich děti. Do druhé skupiny patří dvaačtyřicetiletý David K. z Prahy, který se svěřil redakci Expres.cz. Co o sebevražedné nemoci prozradil? Bojí se o svou dceru?

Čeští a slovenští rodiče žijí ve strachu. Jejich děti se totiž staly terčem údajných kurátorů, kteří spravují interaktivní online hru Modrá velryba. Tahle „vymoženost“ se zrodila v Rusku a v průběhu roku 2015-2016 měla zapříčinit sebevraždu přes 130 dětí.Policie ČR oficiálně potvrdila, že se tato hra dostala už i na území České republiky. Redakci Expres.cz se podařilo spojit se s dalším člověkem, který o této šílené zábavě ví více, než by bylo zdrávo.

„Začala jsem to hrát ze zvědavosti, chtěla jsem se o tom dozvědět něco více,“ začíná své vyprávění hrůzy dívka ze Slovenska.

Účast v Modré velrybě ale rozhodně nedoporučuje svým podobně zvídavým vrstevníkům, které bez servítek varuje: „Nehrajte to, je to nebezpečná koko*ina!“

Fenomén odstartoval mezi ruskou mládeží.

Fenomén odstartoval mezi ruskou mládeží.

Kromě klasického seznamu úkolů (Vzbuď mě ve 4:20, sledování děsivých hororů, sebepoškozování) se redakci Expres.cz také dívka svěřila se svým děsivým zjištěním. „Ti kurátoři nejsou žádní vrazi, ale obchodníci s osobními informacemi.“

Kurátoři jsou hackeři z dark webu!

„Jakmile se nějaké dítě zabije, tak jim už nic nebrání v tom, aby jeho informace výhodně prodali na dark webu,“ svěřuje se mladá dívka, která se dostala do nebezpečné hry.

Není ovšem sama kdo si tohle myslí. S ní souhlasí populární slovenský youtuber Zlý Zajo, který ve svém novém videu říká: „Za tímto projektem stojí velmi zkušení hackeři, kteří se dobře orientují v dark webu.“

„Hackeři hrou Modrá velryba vyřešili problém, jak prodat osobní údaje tak, aby v databázi nebyly daná jména označeny jako jména mrtvých lidí. Rozhodli se, že si tyto údaje zabezpečí sami a vytvořili hru Modrá velryba. Jakmile dítě vstoupí do hry, tak okamžitě odevzdává své osobní informace kurátorům a ti je dají do dražby.“

Jednou z obětí šílené hry má být i Slovák Denis.

Jednou z obětí šílené hry má být i Slovák Denis.

Informace o hře čerpal Zlý Zajo od členů facebookové skupiny Anonymous OP Modrá velryba, která se případem zabývá.

Co je to ten dark web?

Některé z vás možná zaskočil výraz dark web. Co že to ten dark web je? V jednoduchosti řečeno se jedná o část internetu, na kterou se běžný člověk jen tak nedostane a obchoduje se zde v takzvaných bitcoinech.

Na dark webu se dá sehnat, či sledovat naprosto vše. Drogy, nájemné vraždy, týrání lidí v takzvaných redroomech, nebo zbraně bez zbrojního pasu.

Tak teď už víte, co je to dark web a k čemu by hackerům byly údaje o mrtvých dětech? Komu by je asi prodali? Na to má youtuber Zlý Zajo jasnou odpověď. „Půjčky, prodeje domů, pasy pro ilegální teroristy, či imigranty,“ míní youtuber Zlý Zajo.

Fotogalerie

Komentáře