Podvodník obral na internetu dvě stovky lidí o více než půl milionu

  •   17:10
  • diskuse

Ilustrační snímek | foto: Buzzfeed.com

Kriminalisté chytili podvodníka ze Sokolovska, který pět let nabízel zboží na internetu, inkasoval za něj peníze předem, ale zákazníkům nakonec nic neposlal. Důvěřivce obral nejméně o půl milionu.

Šestatřicetiletý muž nabízel na různých internetových portálech k prodeji různou spotřební elektrotechniku. Používal při tom několik různých počítačů.„Byl si přitom vědom, že žádné nabízené zboží nemá. Tímto způsobem podvedl na dvě stovky zájemců, po kterých požadoval zaplacení celé částky předem na účet. Počet poškozených se však ještě může zvětšit. Škoda se tak prozatím vyšplhala na částku přesahující půl milionu korun,“ informovala krajská policejní mluvčí Zuzana Týřová.

Karlovarští kriminalisté nyní muže obvinili z podvodu.

Podle Zuzany Týřové by si měli lidé dávat pozor především na podezřelé nabídky prodeje. „Internet je vskutku báječné místo pro různé zlodějíčky a podvodníky, kteří se skrývají za domnělou anonymitu. Podezřelé jsou především nízké ceny v porovnání s ostatními prodejci nebo nestandardní požadavky jako platba předem,“ upozornila mluvčí.

Komentáře