Víte, kolik dat lidstvo vyprodukuje za jednu minutu? Budete překvapení!

Devadesát procent dat, která v současnosti existují, vzniklo během posledních dvou let. Množství dat, které vznikne za den, je něco kolem 2,5 kvantilionů bitů. Vzhledem k tomu, že věda vyvíjí stále větší množství zařízení s připojením na internet, bude toto číslo stále narůstat.

Počet uživatelů internetu narostl uplynulý rok o 7,5 procenta, a tak nyní zahrnuje kolem 3,7 biliónů lidí. Množství vznikajících dat je šílené. Třeba samotná Británie vygeneruje 2,657,700 gigabitů dat každičkou minutu!Nárůst množství dat nezpůsobují jen elektronická zařízení s přístupem k internetu, ale také různé služby sdílející obrovské množství obsahu. Například YouTube anebo Netflix. Kupodivu velmi využívanou službou, která zabírá poměrně velké množství virtuálního prostoru, jsou předpovědi počasí. To je poněkud překvapivé vzhledem k tomu, že řada lidí tráví většinu času mezi čtyřmi stěnami u počítače.

Vliv na to mají také textové zprávy, kterých lidé rozesílají neuvěřtelné množství. V minulém roce bylo posláno neuvěřitelných 3,5 miliónů zpráv za minutu. Letos je to již přes 15,2 miliónů textovek, což je nárůst o 334 procent. Neuvěřitelné!

Takové šílenství, co se týče čísel, je patrné všude. Služba pro sdílenou jízdu autem Uber přijme 45 787 zakázek za minutu, Spotify za tu dobu přidá 13 nových písniček a na Twitteru je zveřejněno 456 000 tweetů. Uživatelé Instagramu za minutu postnou 46 740 fotek, Google provede 3,6 milionů vyhledávání a na Wikipedii kdosi provede 600 úprav stránek. Každou minutu je také rozesláno 103 447 520 e-mailů se spamem.

Netočí se vám z toho trochu hlava? Možná je to pádný argument, proč bychom měli všichni zvolnit...

Fotogalerie


Komentáře