Krásná mladá holka! V autě kapely Plexis zemřela kamarádka Olga (22). Co se tam stalo?

Krásná Olga se z koncertu kapely Plexis domů již nevrátí. | foto: Facebook

Měla celý život před sebou, pak se ale 24. prosince ráno rozhodla nastoupit do vozu kapely Plexis. To stálo krásnou Olgu život. Co se ale dělo na dálnici D1 u Humpolce ve směru na Prahu odehrálo, že jejich vůz vyletěl z vozovky?

Celý život měla před sebou a chtěla si ho užít plnými doušky. Krásná Olga se ale letošního Štědrého večera nedožila. Zahynula ve voze kapely Plexis, se kterou se vracela z jejich třebíčského koncertu. Šlo nehodě zabránit?

Podle posledních informací ne. Ke kolizi na dálnici totiž mělo dojít po střetu s divočákem, který se zničehonic měl zjevit na vozovce.

Dvaadvacetiletou studentku Karlovy univerzity, která při studiích pracovala ve firmě vyrábějící invalidní vozíky a rehabilitační pomůcky, na sociálních sítích oplakávají desítky přátel.

„Přišla k nám jen na chvilku a za tu krátkou dobu mi přirostla k srdci jako málokdo za celý život. Olga – krásná mladá holka.... inteligentní, talentovaná, vstřícná, přemýšlivá a hlavně ryzí bytost, jejíž obrovské srdce bohužel dotlouklo předčasně. Nesmírně si vážím toho, že jsem měl tu čest tak výjimečnou bytost poznat, protože se navždy zapsala do mého života a zásadně ho obohatila. Nebyla jen můj přítel, ale i spojenec. Zdaleka nejsem sám, což mnozí potvrdí. Navíc s ní byla i obrovská sranda! Troufnu si říct, že všem, kteří Olgu znali, bude její energie a úsměv hrozně chybět,“ píše kamarád Michal.

Olga byla po nehodě s těžkými zraněními přepravena vrtulníkem do brněnské nemocnice, kde na následky svých zranění posléze zemřela. Členové kapel Plexis a Apple Juice, kteří ve voze taktéž byli, jsou po operaci mimo ohrožení života.

Je otázkou, zda nešlo zbytečné smrti předejít a jestli byla Olga připoutaná. Případ vyšetřují pelhřimovští kriminalisté. Dechová zkouška na alkohol u řidiče havarovaného vozidla byla negativní.

S kapelou Plexis je spojen rockový matador a legenda scény Petr Hošek, který letos v únoru oslavil 50 let. Plexis patří k jedné z nejstarších českých punkových kapel, která měla koncertní premiéru v roce 1984 a proslavil je především hit „Svět jsou jen bary“.

Punková úderka si prošla nelehkým obdobím již v devadesátých letech, kdy je provázela neveselá image ovlivněná temnými časy drogové závislosti. „Celá kapela si v minulosti potykala s tvrdšími drogami, naštěstí se z toho mně osobně podařilo před pádem do propasti vymanit, ale nebyla to žádná legrace a nestojí to za to,“ přiznal kdysi Hošek s poukazem na bývalého kytaristu Johnnyho Jukla, který byl zatčen a obviněn z výroby heroinu. Přesto se Plexis v čele s Hoškem udrželi přes třicet let na scéně a vedle kapel Visací zámek, S.P.S., E!E patří k legendám českého punku.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 9:44 25. dubna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  64
 • Trapas
  46
 • Super
  28
 • Sladký
  21
 • Haha
  20
 • Cože
  18
Komentáře