Exmoderátorka České televize Krmelová naznačila šikanu od vedení

Bývalá moderátorka ČT naznačila ústrky ze strany vedení | foto: Česká televize

Vládne ve zpravodajském týmu České televize šikanózní nálada? Podle tvrzení dnes již bývalé moderátorky Studia 6 Petry Krmelové to tak může být. Ta totiž tvrdí, že právě kvůli tomu dala výpověď!

Ostřílenou moderátorku Petru Krmelovou, která na České televizi pracovala od roku 2005, diváci zpravodajství veřejnoprávní televize na obrazovkách již neuvidí. Dala totiž výpověď. Ne ale proto, že jí nevyhovovala práce, ale spíš pracovní prostředí. Krmelová totiž tvrdí, že byla šikanovaná.

Vše rozvířil nevinný status, ve kterém dnes již bývalá moderátorka zpravodajského týmu veřejnoprávní České televize poděkovala svým exkolegům za milé překvapení na rozloučenou v podobě kytice. Právě pod tímto statusem se totiž objevil komentář od její kamarádky Zuzany Petrů, která se zmínila, že bude Petra na obrazovkách chybět. Právě to byl spínač pro Krmelovou, která před nástupem na Českou televizi zastávala pozici šéfredaktorky regionální redakce televize Prima ve Zlíně.

Zuzi, po už netolerovatelné šikaně ze strany vedení zpravodajství a ‚šéfky‘ S6 (Studio 6) už to zkrátka nešlo. Ale jsi milá, děkuju,“ napsala Krmelová v komentáři na Facebooku.

Koho tím přímo myslela, není z komentáře zřejmé. Z oficiálních webových stránek České televize lze dohledat, že v týmu Studia 6, což je diskuzní pořad o tom, co daný den přinese nového v politice, ekonomice, kultuře a ve sportu, jsou jenom dvě ženy, a to moderátorka Jolka Krásná nebo rešeršistka Marie Kučerová. Jelikož je ale slovo šéfka v uvozovkách, mohla myslet kohokoliv. Šéfem zpravodajství je pak Zdeněk Šámal.

Je její nařčení pravdivé? Na to jsme se zeptali tiskové mluvčí veřejnoprávní České televize Karolíny Blinkové v pondělí v 10.52 hodin. Do vydání článku nám nezaslala odpověď a ani nereagovala zprávou, že ji zkusí opatřit.

Otázkou je, koho Krmelová měla na mysli. Případem se budeme i nadále zabývat a doufáme, že již brzy se nám dostane ze strany České televize odpovědi. Není to totiž poprvé, co mluvčí televize nereagují na dotazy novinářů, ačkoliv tentokrát jde o závažné obvinění a vedení televize by mělo zaujmout jasné stanovisko.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:57 18. dubna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  95
 • Trapas
  28
 • Tvl
  21
 • Cože
  17
 • Sladký
  17
 • Haha
  14
Komentáře