Český moderátor svědkem útoku: Co se dělo na Champs-Élysées po střelbě?

Petr Říbal. | foto: Facebook Petra Říbala

Moderátor Snídaně s Novou Petr Říbal kolem včerejšího místa střelby na Champs-Élysées prošel jenom několik málo minut předtím, než devětatřicetiletý Francouz Karim Cheurfi alias Abú Yusuf al Beljiki vystoupil z auta a začal střílet na místní policisty. A exkluzivně pro Expres.cz popsal, co se pak dělo.

Šlo o jeho první cestu do francouzské metropole a nejspíš poslední. Takhle blízko smrti totiž ještě Petr Říbal nebyl. Když se totiž včera procházel po slavném bulváru Champs-Élysées, jeden z bojovníků teroristické organizace tzv. Islámský stát začal pálit na nic netušící policisty. Jednoho zabil, dva těžce zranil. Při útoku byla lehce zraněná i kolemjdoucí turistka.A právě na jejím místě mohl být právě Říbal. „Tím stejným místem jsem se procházel asi půlhodiny před tím útokem. Ještě teď mi jde mraz po zádech,“ svěřil se nám moderátor, který je v Paříži poprvé v životě.

„Teď chápu čeho se Pařížané bojí. Jsem tu poprvé a hned se stane taková věc. Když to člověk vidí v televizi, je to jiné. Ihned se zavřelo metro. Byl tam strašný zmatek, všichni kolem zmatkovali,“ popisuje situaci na místě Říbal, podle něhož jsou místní na podobné situace připraveni.

Mou známou po útoku zavřeli automaticky v restauraci a pustili ji ven až po 22. hodině,“ vypráví moderátor, který se nehodlá z Paříže vracet předčasně. Ale začal být ostražitější.

Vracel jsem se v noci zpátky na hotel a do toho nočního ticha zatahovali rolety v jedné kavárně. Byl to takový divný hlasitý zvuk. První, co jsem udělal bylo, že jsem si klekl a schoval jsem se. V Praze by mě to ani nenapadlo. Tam se jenom otočíš a podíváš se, co se děje,“ uzavřel moderátor původem z Mostu, který příště prý raději pojede do sousedního Chomutova.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:56 19. srpna 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  16
 • Tvl
  8
 • Haha
  6
 • Cože
  6
 • Trapas
  5
 • Sladký
  5


Komentáře