Kdo vraždil v Paříži? Bojovník IS (39) s neevropským jménem

Atentát v Paříži měl na svědomí Karim Cheurfi alias abú Yusuf al Beljiki, který žil na východním předměstí metropole. | foto: Reprofoto Mail Online

Žádné překvapení! Střelcem, který ve čtvrtek v centru Paříže zabil policistu a další dva zranil má být devětatřicetiletý Francouz s nepříliš evropským jménem Karim Cheurfi alias abú Yusuf al Beljiki. K útoku už se přihlásila teroristická organizace Islámský stát!

Ve čtvrtek večer vyvolal rozruch teroristický útok v centru Paříže. Devětatřicetiletý Francouz Karim Cheurfi alias abú Yusuf al Beljiki vystoupil z auta a začal střílet na místní policisty. Jednoho zabil, dva těžce zranil. Při útoku byla lehce zraněna kolemjdoucí zahraniční turistka.Podle AFP Karima Cheurfiho vyšetřovala policie v souvislosti s terorismem už v roce 2001. Co tento šílený atentátník před šestnácti lety zamýšlel a proč byl na svobodě?

Podle listu Le Parisien byl Karim Cheurfi v roce 2001 usvědčen z útoku na policistu. Když ho policisté v roce 2001 chytili v ukradeném autě, začal na ně střílet, dva postřelil a vážně zranil.

Ve Francii vraždil Karim Cheurfi.

Ve Francii vraždil Karim Cheurfi.

Daily Mirror píše, že tento devětatřicetiletý Francouz byl za své běsnění odsouzen na dvacet let žaláře. Nabízí se otázka, proč byl tedy takto nebezpečný člověk na svobodě?

Islámský stát už se stihl pochlubit

Netrvalo dlouho a k útoku se přihlásila teroristická organizace Islámský stát. Podle ISIS byl pachatel její bojovník, jehož pseudonym naznačuje, že pocházel z Belgie či v této zemi žil. Belgické úřady však podle AP o možném podezřelém nemají žádné informace.

Muž měl vystoupit z auta a střílet na policisty.

Muž měl vystoupit z auta a střílet na policisty.

Policie zatím neví, zda měl střelec, který byl při útoku zabit, nějakého komplice. Francouzská média však po čtvrteční střelbě na pařížském bulváru Champs-Élysées uvedla, že jednoho „z nejméně dvou útočníků policie zastřelila“. Dle pátečních prohlášení policisté „pracují se všemi možnostmi“.

Původně se psalo, že atentátníci byli dva.

Původně se psalo, že atentátníci byli dva.

K útoku došlo ve čtvrtek kolem deváté večer. Muž s automatickou zbraní vystoupil na bulváru Champs-Élysées z auta a začal střílet na policisty, kteří byli v zaparkovaném autě. Jednoho zabil, další dva postřelil.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 8:14 19. srpna 2017. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  9
 • Trapas
  7
 • Super
  6
 • Haha
  5
 • Cože
  5
 • Sladký
  5


Komentáře