Ondřej Sokol o kauze Ortel: Po Slavících mi zakázali mluvit, nesměl jsem nic říct

  •   13:21
  • diskuse

Ondřej Sokol prozradil, jak to bylo s Českými slavíky. | foto: Koláž Expres/Profimedia

Od vyhlašování ankety Český slavík uběhlo již několik měsíců. I po takové době se však stále hovoří o kauze Ortel versus Radek Banga, který po Ortelově triumfu demonstrativně opustil sál. Teď se k věci rozhodl vyjádřit i moderátor Slavíků Ondřej Sokol.

Když si koncem listopadu přebíral Tomáš Ortel Slavíka, několik umělců se rozhodlo demonstrativně sál opustit. Nejplamenněji se proti krajně pravicovému interpretovi rozohnil Radek Banga, odešla však také Iva Pazderková, Pekař nebo Jan Tuna.Následující dny kauza nabyla na obrátkách. Vyjadřovaly se k tomu nejrůznější celebrity od Lucie Bílé, přes Adama Mišíka k Michalu Davidovi a před pár dny se rozhodl o celé záležitosti pohovořit i moderátor Slavíků Ondřej Sokol.

„Já jsem Ortel nikdy neslyšel a ani jsem nestihl od té kauzy si to poslechnout. Vím asi jen to, že to zákonem není postižitelné, protože jinak by to do té ankety neprošlo,“ sdělil Sokol v rozhovoru na Frekvenci 1 a mezi řádky tak jasně vyjádřil, jaký k věci zaujal postoj.

Ortela totiž jeho neznalostí spíše shodil. Proč se ale nevyjádřil už dříve?

Ortel rozpoutal v českém showbyznysu názorovou válku.

Ortel rozpoutal v českém showbyznysu názorovou válku.

„Zadavatelé mi zakázali k tomu cokoliv říkat,“ tvrdí. Oním zadavatelem je samozřejmě myšlena agentura Musica Bohemica a její šéf Jaroslav Těšínský, který anketu Český slavík připravuje.

„Nesměl jsem to nijak komentovat, ale já to chápu, protože oni se to pravděpodobně snažili co nejkulantněji spláchnout a jít od toho pryč. Ale rozhodně jsem měl za úkol stát jako píka,“ uvádí zpětně Sokol, který získal díky moderování Slavíků na prestiži.

Ondřej Sokol měl prý zákaz mluvit.

Ondřej Sokol měl prý zákaz mluvit.

Samotný Ortel byl sice kvůli Slavíkům nucen čelit ostré kritice, ve finále tím však jen získal. V současné době patří mezi nejpopulárnější české interprety a za vystoupení si může říci tolik co třeba Michal Hrůza nebo Support Lesbiens. 80 tisíc korun!

Fotogalerie

Komentáře