Mikolas Josef: Eurovizie byla o politice, ale i tak jsem šťastný!

Zpěvák Mikolas Josef (22) přiletěl do Česka a ihned z letiště zamířil na Václavské náměstí, kde na něj čekaly davy fanoušků, aby mu pogratulovali k jeho úspěchu na Eurovizi. Mikolas zazpíval nejen hit Lie to Me, se kterým v Lisabonu zabodoval, ale také okomentoval výherkyni Nettu a podporu zahraničních fanoušků.

Zpěvák Mikolas Josef si naplno užívá skvělého úspěchu na mezinárodní pěvecké soutěži Eurovize. Po návratu z portugalského Lisabonu ho čekalo pořádné přivítání v podobě koncertu na Václavském náměstí v Praze. Zde byl mladý talent, který uchvátil svět hitem Lie to Me, totálně na roztrhání. Dostat se k němu přes davy fanynek nebylo vůbec snadné, přesto nám Mikolas poskytl exkluzivní rozhovor.

Ihned jakmile dosedl na českou půdu, například uháněl na Václavské náměstí, kde na něj čekaly desítky obdivovatelů, jimž zazpíval nejen píseň, která mu zajistila úspěch na Eurovizi. 

Expres.cz se svěřil s tím, že si tyto momenty užívá, ale je vcelku unavený, jelikož neměl na spánek příliš času. „Bylo to náročné, ale maximálně jsem si to užil,“ řekl s tím, že ze svého umístění má radost, ale věřil ve větší úspěch. „Doufal jsem v trochu vyšší příčky, ale udělalo mi radost, jak lidi hlasovali. Letošní Eurovize mi přišla asi nejsilnější za poslední léta. Švédsko mělo například naprosto famózní song, Kypr také překvapil a pak samozřejmě vítězný Izrael,“ uvedl Mikolas, který je aktuálně velmi vyzdvihovaný v zahraničí.

Tisíce lidí se totiž domnívají, že právě on měl Eurovizi vyhrát. Izraelka Netta si podle nich první místo odnesla jen kvůli politickému dění a aktuální situaci ve světě, kdy Írán vyhrožuje Izraeli válkou. „Politika v Eurovizi vždy byla a asi i nadále bude. Koneckonců Eurovize je souboj států, a to, jestli se má rád nějaký stát s jiným, tam vždy bude,“ domnívá se Josef. Nemyslí si však, že by přímo tohle ovlivnilo letošní výsledky.

Mikolase Josefa přivítaly davy fanoušků.

Mikolase Josefa přivítaly davy fanoušků.

Komentáře si však pročítá a nemůže uvěřit tomu, kolik lidí mu drželo palce. „Že jsem měl vyhrát, zní na sociálních sítích hodně a já sám musím říct, že jsme nemohli uvěřit tomu, jak jsme u porot nezabodovali. Ale jsem samozřejmě rád, že o tom lidé mají nějaký obrázek, a jsem šťastný, jak pro mě hlasovali. Mohu jen poděkovat a být šťastný,“ uzavřel s tím, že ho nyní čeká plno práce.

Jen díky Eurovizi přišel ke čtvrt milionu nových fanoušků na sociálních sítích a chodí mu nespočet nabídek na spolupráci. 

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:26 12. září 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  21
 • Haha
  14
 • Tvl
  12
 • Trapas
  11
 • Cože
  10
 • Sladký
  9
Komentáře