Nezodpovědnost řidičů je enormní, většina se nevěnuje řízení právě kvůli natáčení

Nehody na českých silnicích. | foto: FTV Prima

Stále více se objevují videa lidí, kteří se nevěnují pouze řízení. Neustálé rozptylování řidiče, užívání omamných látek a další příčiny jsou většinou zárukou příběhu se špatným koncem. Zatím poslední havárií, která vzbudila mediální zájem, byla nehoda dvou dívek na Ústecku.

Mobil za volantem, hecování s kamarády, nepřizpůsobivá jízda nebo třeba drogy. To jsou některé příčiny dopravních nehod, které končí tragicky. Problém je v tom, že si lidé neuvědomují závažnost okamžiku, mnohdy totiž stačí jediná chyba v jediné vteřině, která může vám, vašim blízkým nebo také úplně cizí rodině změnit život.Tohle není počítačová hra, ve které zmáčknete restart a máte nový pokus. Tohle je realita a lidé za volantem by si to měli uvědomit.

Možná vás to nepřekvapí, ale nejčastější příčinou havárie motorových vozidel v letošním roce bylo dle statistik Policie České republiky z roku 2017 nevěnování se řízení vozidla.

Je tedy jasné, že řidiči svou pozornost věnují jiným věcem než řízení.

Trendem dnešní doby je živé vysílání přes Facebook. Samozřejmě pokud se tak děje na oslavách, mejdanech nebo třeba fotbalovém zápase, tak to člověka nijak neovlivní.

Jenže když tuto vymoženost využije řidič automobilu, zvyšuje tak pravděpodobnost jakéhokoliv incidentu. Bohužel právě na tuto skutečnost doplatila řidička Nikola B, která společně se svou kamarádkou Nikolou V. natáčila živý přenos z jejich divoké jízdy.

Jedna věc je na českých silnicích evergreenem. Alkohol a omamné látky jsou stále jedním z častých příčin dopravních nehod. V letošním roce je to již více než 1500 případů, kdy byla zjištěna přítomnost alkoholu nebo omamných látek, to je více než 300 nehod měsíčně. Vzít si vlastní automobil je přece mnohem levnější než využít služeb taxikářů, alespoň do momentu, kdy zaplatíme cenu nejvyšší!

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:13 7. listopadu 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  9
 • Trapas
  9
 • Sladký
  9
 • Tvl
  7
 • Haha
  5
 • Cože
  5


Komentáře

Expres.cz