Drink Vysočina a k jídlu burger Milosz: Prezident dostal hodně osobní dárek

Miloš Zeman je rád, že se mezi lidem šíří humor. Jistě za to všechno mohou novináři. | foto: Koláž Expres.cz

Prezident Miloš Zeman, který 28. září oslaví 74. narozeniny, nenechává nikoho chladným. Jedni ho adorují, jiní mu nemůžou přijít na jméno, najde se i dost těch, kteří se s jeho osobou vyrovnávají prostřednictvím humoru. Světlo světa tak spatřilo třeba speciální menu, které kombinuje oblíbené ingredience, a to nejen ty prezidentovy.

Víkendová akce s podtitulem „Miloš už NE na Hrad“ zve na víkend 28. až 30. září všechny, kterým úřadující prezident leží v žaludku, případně kvůli němu drželi protestní hladovku a teď by se zase rádi najedli.

Do známého podniku v Karlíně, který se specializuje na burgery, proto majitelé zvou na velmi vybranou krmi, která se páruje s vybraným mokem. Drink Vysočina, v němž hraje prim becherovka, máta, tonik a citronová šťáva, je vítaným aperitivem, digestivem i prostředkem k zapomnění, zvláště pokud si jich dáte víc na lačný žaludek.

Těm, co nestačí baterie narozeninových drinků, naservírují burger Milosz, který je zabijákem hladu i blbé nálady. Trhané, tažené volské kolínko, aioli, pečené vejce, slaninový chips a gouda a k tomu dubový salát a tmavá bulka, to jsou hlavní taháky limitované pochoutky.

Těžko říct, jestli si Miloš Zeman najde na degustaci čas. Vzhledem ke státnímu svátku a svým narozeninám bude mít ten víkend dost nabitý, a tak se v pražském Karlíně asi těžko ukáže. Poslat by mohl alespoň svého mluvčího Jiřího Ovčáčka, který se umí vyjádřit ke všemu. Zmíněný long drink a burger by neměl pro něj neměl být problém.

Po všech těch demižonech slivovice a jiných pálenek, kterými prezidenta nyní při návštěvách v regionech všichni častují, je nabídka karlínské restaurace vítaným osvěžením. Z těch litrů pálenek by se člověku až zatočila hlava. 

Zeman se však nechal slyšet, že po večerech nedegustuje, ale pročítá bibli, zejména pak Nový zákon...

FotogalerieKomentáře