Baroš o Spartě: Je to průměrný klub! A schytali to od něj i ultras

Ve středu slavil, v neděli už ale smutnil. Milan Baroš doufal, že po vyřazení Sparty z MOL Cupu se mu povede favorita obrat o body i v HET lize. Ostravský Baník ovšem na Letné padl 3:2 a nutno poznamenat, že bývalý reprezentační útočník zažil poněkud netypický duel.

Zápasy mezi Spartou a Baníkem bývají často velmi vyhrocené. Většinou to vře jak na hřišti, tak v ochozech. Fanoušci se totiž navzájem už odpradávna nenávidí. Tentokrát bylo ale vše trochu jinak. Fanoušci domácích, nebo alespoň ti, kteří si říkají ultras, už nějaký ten pátek stávkují, a tak atmosféru na Letné byla poněkud netypická.

Jedním z těch, kteří si na „ticho na Letné“ stěžoval, byl Milan Baroš, lídr a kapitán ostravského Baníku, který se v zápasu zaskvěl vyrovnávacím gólem na 1:1. 

„Já je (fanoušky Sparty, pozn. red.) vůbec neslyšel, tady byla komorní atmosféra jako vždycky,“ rýpl si po zápase do Sparty Baroš.

Milan Baroš dal Spartě jeden z gólů Baníku a pak ji zkritizoval.

Milan Baroš dal Spartě jeden z gólů Baníku a pak ji zkritizoval.

A to není vše. Bývalý hráč Liverpoolu si také postěžoval, že jeho tým ztratil body s doslova „průměrným českým klubem“. Jednalo se o jakousi smeč, již Baroš adresoval některým sparťanům, kteří po středeční blamáži právě s Baníkem prohlásili, že padli s týmem, s nímž by prohrávat neměli.

„Já říkám, že s takovou Spartou jsme měli bodovat,“ citoval Baroše server iDNES.cz. „Myslím si, že Sparta je momentálně průměrný tým v české lize. Až na pár výjimek má individuality, ale jako tým nepůsobí dobře,“ doplnil dále Baroš.

Milan Baroš si rýpl do Sparty i jejích fans.

Milan Baroš si rýpl do Sparty i jejích fans.

Stejný názor jako ostravská legenda mají i někteří fanoušci pražské Sparty, kteří se rozhodli bojkotovat zápasy A týmu. „Naše aktivita se nyní zaměří na mládežnický tým U19, kde hráči ještě stále vědí, co znamená SPARTA,“ uvádí facebooková stránka sparťanských ultras.

Ti tak reagují na současné poměry, které na Spartě  panují. Italský kouč Stramaccioni si totiž na Letnou přivedl v létě mnoho drahých zahraničních posil. 

Na papíře má Sparta pravděpodobně nejsilnější tým v lize, přesto se ale očividně trápí a rodák z Říma jí navíc dosud nedokázal vtisknout tolik očekávaný líbivý herní styl. 

Andrea Stramaccioni, ostře kritizovaný kouč pražské Sparty.

Andrea Stramaccioni, ostře kritizovaný kouč pražské Sparty.

Fanouškům vadí také to, že drahé posily z ciziny, které členové ultras často označují za žoldáky, na hřišti nebojují a působí odevzdaným dojmem.

Fotogalerie

Komentáře