Superstřelec Lafata sedí na lavičce. Odstavil ho Stramaccioni kvůli kritice?

Za týden odehrála fotbalová Sparta tři zápasy. On, legenda, superstřelec, kapitán zasáhl jen do jednoho. David Lafata nebyl dvakrát ani mezi náhradníky. Mohou za to jeho slova zpochybňující projekt kolem kouče Andrey Stramaccioniho?

Minulý víkend sledoval, jak Josef Šural sestřelil Jablonec, kde léta úspěšně působil, hattrickem. To mělo být jeho místo slávy, na severu Čech David Lafata vždy exceloval. Tentokrát se nesvlékl, nebyl ani mezi náhradníky.„Šetřím ho na středeční pohár,” oznámil trenér Andrea Stramaccioni.

Ano, Lafata byl u následující blamáže s Baníkem v domácím Mol Cupu, jenže to pro něj není náplast. Zaprvé se po penaltách vypadlo (on ji nekopal), zadruhé je pohár v Česku tradičně jen přívažkem, soutěží na okraji.

Navíc přišla neděle a opětovný duel s Ostravou. Lafata? Neseděl ani mezi náhradníky, na hřišti se přitom proháněli další matadoři v jeho věku, domácí Tomáš Rosický i hostující Milan Baroš.

Oba váleli, Lafata seděl na tribuně. Potupa!

„Lafata ve středu odehrál sto dvacet minut, k tomu Janko nehrál špatně a do zápasu jsem navíc stejně počítal se Šuralem, který se v posledních zápasech jeví dobře. Zkrátka jsem preferoval odpočatější hráče pro tento zápas,“ vysvětloval po kostrbaté výhře 3:2 Stramaccioni.

David Lafata pomalu ale jistě ztrácí své výsadní postavení ve sparťanském útoku.

David Lafata pomalu ale jistě ztrácí své výsadní postavení ve sparťanském útoku.

Je pravda, že Šural je nyní ve formě - gól dal po Jablonci i v dalších dvou zápasech s Baníkem. Rakušan Marc Janko se trefil ve středu v poháru poprvé v sezoně, v neděli se už neprosadil. Lafata je za Šuralem, který se rozjel v posledním týdnu, nejlepším střelcem Sparty v sezoně.

Přesto ho neměl Stramaccioni připraveného ani jako náhradníka. Co kdyby potřebovali Letenští proti Baníku dotahovat? Kdo je v týmu na takový krizový scénář vhodnější? Nikdo…

Veteráni na lavičce. Tomáš Rosický s Davidem Lafatou sledují jeden ze zápasů v zákrytu za Andreou Stramaccionim.

Veteráni na lavičce. Tomáš Rosický s Davidem Lafatou sledují jeden ze zápasů v zákrytu za Andreou Stramaccionim.

Přesto Lafata skončil na druhé koleji. Důvodů je víc, ale jedním je určitě i chladný vztah mezi ním a Stramaccionim. Lafata se netají, že mu zrovna nesedí megalomanský projekt „nové“ Sparty, jehož je italský kouč tváří. Přijde mu, že do týmu přišlo až moc nových tváří, především zahraničních akvizic.

„Ten Biabiany, ten to má jednoduchý, protože ten přišel z Itálie a má to, jako když má osm osobních trenérů,“ připomněl Lafata v pořadu Všechnopárty, že kolem Stramaccioniho je v mamutím realizačním týmu dalších osm cizinců. „Těch změn je na ten čas, který jsme měli v letní přípravě, strašně moc,“ pokračoval. „Sice teď je taková populární fráze ono si to sedne, ale myslím si, že na to není ve Spartě čas.“

Nyní je Stramccioni u mužstva už čtyři měsíce - a nesedlo si vůbec nic. Zato se rozkmotřil s kapitánem.

Fotogalerie

Komentáře