Migranti se chtěli dostat do Německa, zkusili to pod jedoucím vlakem!

Policisté je dostávali zpod vlaku. | foto: Reuters

Policisté hraničního městečka Rosenheim, které najdete na německých hranicích s Rakouskem, objevili migranty pod vlakem. Nalezli je díky termovizním kamerám, které migranty objevily. Uprchlíci byli podchlazení a někteří museli být převezeni do nemocnice.

Němečtí policisté nalezli migranty schované pod nákladním vlakem. Díky kamerám vybaveným termovizí objevili několik osob v jedoucím vlaku, který přijížděl z Rakouska.Vlak policie zastavila a strážníci se podívali pod vlak. Tam našli schované migranty: „Třesou se, jsou zmrzlí chladem a ve špatném psychickém stavu,“ uvedl mluvčí rosenheimské policie Rainer Scharf.

Uprchlíci tam viseli a čekali. Poté, co je německá policie vyndala zpod vlaku, jim poskytla deky a teplé nápoje. Policie se obává, že někteří budou potřebovat lékařské ošetření: „Už jsme zavolali záchrannou službu, protože věříme, že někteří z nich trpí hypothermií (podchlazením), dodal mluvčí Rainer Scharf. Dodal, že u některých nebude stačit ošetření na místě: „Myslím si, že někteří budou muset jít na kliniku.“

V tomto roce je takto velký počet příchozích migrantů neobvyklý, alespoň dle slov mluvčího Rainera Scharfa: „Objevili jsme 20 migrantů na začátku srpna. V červenci jsme jich objevili přes 100. To je jasný nárůst, protože v první polovině jsme jich našli celkem 20.“

Teď odhalila termovizní kamera migranty pod vlakem. Příště by mohla hloubková kamera objevit, jak se podkopávají pod zemí.

Uprchlíci vylézali jeden za druhým.

Uprchlíci vylézali jeden za druhým.

Je jasné, že vynalézavost nezná mezí. A to i přes život ohrožující způsoby dopravy.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:00 7. prosince 2017. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  11
 • Super
  10
 • Cože
  10
 • Trapas
  10
 • Sladký
  8
 • Haha
  7


Komentáře

Expres.cz