jít naiDNES.cz

Největší hvězdou Varů byl Jaromír Hanzlík. Jeho dojetí dojalo diváky i pořadatele

Karlovarští laureáti Robert Pattinson, Jaromír Hanzlík a Barry Levinson. | foto: Tilen Vajt, Pavel Dvořák

Závěrečný ceremoniál 53. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech bezesporu ovládl hlavně Jaromír Hanzlík (70)! Poté, co převzal Cenu prezidenta Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary za umělecký přínos české kinematografii, se za bouřlivého potlesku přítomných hostů dojetím rozplakal. „To už je podruhé,“ pronesl oblíbený herec roztřeseným hlasem. Ve své řeči pak poděkoval hlavně divákům.

„Je mi velkou ctí, že jsem se zařadil po bok těch, kteří už toto ocenění mají nebo ho co nevidět dostanou. Nyní bych velmi rád poděkoval hlavně divákům. Protože právě oni jsou důvodem, proč tohle všechno dělám,“ nechal se slyšet Hanzlík, kterému vestoje aplaudoval celý sál.

Vřelého přijetí se mu dostalo i ve čtvrtek, kdy v Městském divadle Karlovy Vary uvedl film Bloudění Antonína Máši a Jana Čuříka. „Chtěl bych vám poděkovat za to neuvěřitelně krásné přivítání. A jestli Marek Eben mluvil o ocenění, které bych měl v sobotu převzít, tedy jestli si to ještě do té doby nerozmyslí, tak to je něco, co člověka mého typu velice potěší. Protože to je cena prezidenta tohoto festivalu, kterým, jak víte, je herec Jiří Bartoška,“ řekl Hanzlík, který ani v tuto chvíli neskrýval své dojetí.

„Jirka Bartoška je můj herecký kolega. Nikdy jsme spolu nehráli karty, nikdy jsme spolu nechodili na pivo nebo na víno, a dokonce jsem s ním ani golf nikdy nehrál, protože na rozdíl od Jirky já golf nehraju,“ glosoval.

Na diváky si vzpomněl i další oceněný umělec Barry Levinson, kterého proslavily snímky jako Rain Man, Spáči, Dobré ráno, Vietname nebo Vrtěti psem. „Ve Varech se mi moc líbí a kamkoli přijedu, tam tenhle festival chválím,“ svěřil se režisér, který si ceny z Varů váží přinejmenším stejně jako těch ze slavnějších a zvučnějších filmových přehlídek. „Rád bych taky poděkoval divákům, těm patří můj velký dík,“ doplnil.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 21:11 4. listopadu 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  52
 • Cože
  11
 • Trapas
  10
 • Sladký
  10
 • Tvl
  10
 • Haha
  8
Komentáře

Právě čtete

   Mohlo by vás zajímat