Může mu to pomoci! Politolog Trávníček komentuje přiznání Matěje Stropnického

Přiznání Matěje Stropnického (34) o tom, že je gay, zas až tolik lidí nepřekvapilo. O sexuální orientaci předsedy Strany zelených se spekulovalo již delší dobu. Zvláštní na celém coming outu ale byl zejména jeho průběh a načasování. Mladý politik svou homosexualitu delší dobu úspěšně tutlal. Když se začalo spekulovat o tom, že udržuje vztah s mladým hercem Danielem Krejčíkem, tak šel Stropnický s pravdou ven. Navíc, jak už bylo řečeno, vše oznámil teprve dva dny před volbami do Poslanecké sněmovny. Může mu to u voličů uškodit? Na to Expresu odpověděl politolog Matěj Trávníček.

Matěj Stropnický, syn ministra obrany Martina Stropnického, poprvé oficiálně potvrdil, že je gay, exkluzivně pro Expres.cz. Čtyřiatřicetiletý politik se nám také svěřil, že v současné době udržuje poměr s mladým hercem Danielem Krejčíkem, který se nedávno mihl v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2.

Celou věc Expresu potvrdil také Krejčík. „Matěje miluji, je to nejlepší kluk na světě,“ řekl například na adresu Stropnického herec. Celý rozhovor s Danielem Krejčíkem o jeho vztahu s Matějem Stropnickým si můžete přečíst zde.

Sám Stropnický se v rozhovorech pro jiná média svěřil, že mu jeho coming out těsně před volbami do Poslanecké sněmovny teoreticky i může pomoci. 

S jeho názorem do jisté míry souhlasí politolog Matěj Trávníček, který Expresu poskytl svůj odborný pohled na celou situaci.

„Myslím, že u jeho voličů mu to nemůže uškodit. Možná spíše naopak. Může to být sympatické lidem z LGBT (zkratka označující lesby, gaye, bisexuály a transgender osoby, pozn. red.) komunity, kteří třeba dosud váhali, koho volit, nebo vůbec zvažovali svou volební účast,“ vysvětlil Trávníček.

Podle politologa by ale bylo vhodnější, kdyby Stropnický upřímně promluvil o své sexuální orientaci jinak než pod nátlakem médií. 

Matěj Stropnický a jeho partner Daniel Krejčík.

Matěj Stropnický a jeho partner Daniel Krejčík.

Předseda zelených totiž svůj vztah s Danielem Krejčíkem přiznal až poté, co server Blesk.cz zveřejnil hercovu zpověď, která byla původně adresována jeho kolegyni z divadla Petře Horváthové. 

Těžko odhadnout, jestli by se k stále více populárnímu coming outu Stropnický odhodlal i v situaci, kdy by o jeho vztahu s mladým hercem nikdo z médií nevěděl. 

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:47 17. února 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  33
 • Haha
  13
 • Super
  9
 • Tvl
  8
 • Sladký
  7
 • Cože
  6
Komentáře