Příběh Marcely z Manželských etud: Přišla o obě děti, na dno ji dostal hazard

Marcela Haverlandová si prožila mnoho těžkých chvil. | foto: Reprofoto ČT

Marcela Haverlandová (56), která je jednou z hvězd dokumentárního cyklu Manželské etudy, si prošla doslova peklem. Podle svých slov přišla o obě své děti, má za sebou pobyt v psychiatrické léčebně a nakonec ji dluhy dohnaly k tomu, aby vyhlásila bankrot.

Před téměř čtyřiceti lety si šest českých párů řeklo své „ano“ a zároveň tito šťastlivci kývli dokumentaristce Heleně Třeštíkové na účast v cyklu zvaném Manželské etudy. Teď se oblíbený pořad vrací zpět na obrazovky a nese název  Manželské etudy po 35 letech. Unikátní cyklus, který mapuje osud manželských párů, po návratu na televizní obrazovky ukazuje, co všechno se změnilo v životě jednotlivých dvojic za téměř 40 let života. 

Jednou z hvězd oblíbeného dokumentu je Marcela Haverlandová (56), která si za svůj život prošla několika nelehkými situacemi.  

Již zmíněná Marcela v novém díle popisuje, jak vypadal její nezastavitelný pád na samé dno. Nejprve se rozvedla se svým manželem Jiřím, který při automobilové nehodě přišel o nohu. Před lety zase vlak zabil její dceru Ivanu. Z toho se Marcela dosud nevzpamatovala.

Na snímku Marcelina dcera Ivana, kterou zabil vlak.

Na snímku Marcelina dcera Ivana, kterou zabil vlak.

Nedlouho poté, co přišla o své první dítě, se stala další tragédie. Syna Tomáše srazila tramvaj a v jednu chvíli to s cílevědomým mladíkem vypadalo velice bledě. 

„Kdybych neměla Tomáše, tak tu nejsem. Bych skočila z pátého patra a bylo by to,“ říká v dokumentu zdrcená matka Marcela, která syna přišla navštívit do nemocnice, kde se z těžkého zranění dával dohromady. Pohled na nemohoucího Tomáše ji ale tolik zmohl, že skončila v psychiatrické léčebně.

Marcelin syn Tomáš skončil v nemocnici.

Marcelin syn Tomáš skončil v nemocnici.

Tomáš se z problémů dostal a brzy pro Marcelu přišla další rána. Její syn jí po uzdravení poslal drsný vzkaz: „Nechci o ní slyšet, když jsem ji potřeboval, tak byla pryč!“

Tomáš tak narážel na období, kdy byl v nemocnici a čekal od své matky podporu. Ona sama na tom ale nebyla dobře a byla v péči odborníků.

Tomáš se v nemocnici učil znovu chodit.

Tomáš se v nemocnici učil znovu chodit.

Tomáš se po těžkém úrazu učil znovu chodit i jíst. Nakonec vše zvládl, přestěhoval se do nového bytu. Jeho matka ale zůstala sama. Tedy skoro sama. Společnost jí dělá roztomilý pejsek. „Začínám si zvykat, že jsem přišla o dvě děti,“ říká smutným tónem Marcela.

Na dno ji dostal hazard

Problémy ale neskončily. „Dlužím hodně peněz, musím se oddlužit,“ sděluje Marcela v další pasáži nového dílu dokumentu Manželské etudy po 35 letech.

Finanční problémy Marcelu donutily k tomu, že vyhlásila bankrot, začala také splácet dluhy. Její syn Tomáš má jasno, co jeho matku dostalo do takových potíží. „Začala s hazardem,“ prozradil Tomáš.

Nezbývá než doufat, že všechny hrůzostrašné životní okamžiky si už Marcela vybrala a teď ji čekají klidné roky.

Fotogalerie


Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:40 11. května 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  19
 • Cože
  17
 • Tvl
  15
 • Sladký
  6
 • Haha
  5
 • Super
  4
Komentáře

Mohlo by vás zajímat