Nejslavnější bezdomovec Česka Majsner opět řádí u moře. Co ale dělal před třemi lety?

Neuvěřitelným životním příběhem se může pochlubit bezdomovec Miroslav Švanda alias Majsner. V současné době v Česku asi neexistuje populárnější „homeless“. Můžou za to videa s youtuberem Alešem Bejrem, který devětapadesátiletého milovníka krabicového vína vzal na dovolenou k moři. A teď dvojice výtečníků zažívá další exkluzivní výlet. Navíc velmi pravděpodobně v zemi, kde si týdenní pobyt může dovolit jen málokdo. Vraťme se ale zpátky o tři roky, abychom si připomněli, co tehdy bezdomovec Majsner prováděl.

Psal se rok 2014 a bylo zrovna období Vánoc. Pardubického bezdomovce Miroslava Švandu, též známého jako Majsnera, znal jen málokdo. Jeho příběh byl prostší, než si dovedete představit.

Žádný kapr, dárky ani vánoční stromeček. Jeho svátky klidu spočívaly pouze v tom, aby bylo co pít a co kouřit. Společnost mu dělali přátelé bezdomovci a Majsner si poté ustlal v kutlochu pod mostem. I to ale bezmála šedesátiletému chlapíkovi tehdy stačilo.

„Naše Vánoce budou vypadat stejně jako loni. S kamarády si sedneme k ohni a budeme pít. Pro nás je to jen věc alkoholu,“ avizoval tehdy pro server iDNES.cz bezdomovec Švanda, kterému tradiční Vánoce vůbec nechybí.

„Občas na to vzpomínám, ale líto mi to není. Vždyť je to hrozný stereotyp, pořád dokola to samé. Nechci se vytahovat, ale já bych neměnil, jsem spokojený,“ vysvětlil dále tento milovník vína, cigaret a rumu.

I přestože období Vánoc a vlastně veškerý svůj čas tráví Miroslav Švanda nejraději opilý pod svým milovaným mostem, tak si bude muset protrpět ještě jednu luxusní dovolenou u moře s youtuberem Bejrem.


První výlet, který spolu tito dva extravagantní chlapíci podnikli, byla cesta do slunného Egypta. Zde strávili týden v místním luxusním hotelu, který nabízí program all inclusive. Toho Majsner využil dokonale, každý den byl na šrot.

Youtuber Aleš Bejr, který se s Majsnerem a jeho kamarády bezdomovci schází již delší dobu, svého spolupasažéra k bujarému popíjení motivoval, vše natáčel a posléze sdílel na svém Facebooku. Videa s věčně opilým bezdomovcem měla obrovský ohlas. Někteří se za rozeřvanou dvojici styděli, jiní se ale skvěle bavili.

V současné době má být Bejr s Majsnerem na další dovolené, kterou tentokrát hradila firma AC Dodávky. Ti, kteří Bejrova videa sledují pravidelně, mají jasno o tom, že tito komici si užívají luxus v Dubaji.

Redakce Expresu se snažila Aleše Bejra kontaktovat, aby nám poreferoval o tom, jak ho v exotické zemi s bezdomovcem Majsnerem přijali. Holohlavý rabiját nám skrz svého manažera vzkázal: „Videa a informace ohledně naší dovolené zveřejním nejdříve za dva dny.“

Jedno je jisté. Pokud bude Bejr s Majsnerem předvádět v Dubaji, kam měli údajně zavítat, to, co předváděli v Egyptě, tak se mají všichni na co těšit. 

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:41 6. dubna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  50
 • Trapas
  44
 • Haha
  14
 • Tvl
  8
 • Cože
  6
 • Sladký
  5
Komentáře