Co předcházelo vyhazovu Váchy ze Sparty? Ostrá hádka v kabině a peníze

Mohl za Váchův spor v kabině spor s konkurentem Mandjeckem? | foto: Profimedia.cz

Jako rána z čistého nebe působila zpráva o Váchově konci na Letné. Muž, který rudý dres obléká již od roku 2013, nastoupil v posledním duelu proti Brnu v základní sestavě. O pár dní později už mu italský trenér Stramaccioni ale oznámil, že s ním nepočítá a nechce ho ani na tréninku. Teď světlo světa spatřila informace, která celý příběh ještě více zamotává.

Prvotní informace byly takové, že Lukáš Vácha doplatil na zužování napěchovaného sparťanského kádru. Jedenáct zahraničních posil, které si v létě přivedl kouč Stramaccioni, má přednost, a tak se musí pakovat čeští borci, kteří na Letné už něco odkopali.A přesně to měl být případ Lukáše Váchy, který má za sebou i fenomenální ročník, kdy Sparta získala treble. Teď byl ovšem novým trenérem hozen přes palubu. Navíc ho Stramaaccioni nechce ani na tréninku. Není za tím něco víc?

Tři na sobě nezávislé zdroje Expresu potvrdily, že defenzivní středopolař Lukáš Vácha měl v nedávné minulosti konflikt se svým přímým konkurentem.

Drsněji si to měl odchovanec pražské Slavie vyříkávat s Georgesem Mandjeckem, kamerunským defenzivním bijcem, který patří právě mezi 11 letních posil kouče Stramaccioniho.

Přicházel do Sparty s velkou pompou z prestižní francouzské soutěže Ligue 1. Sparta za něj vysázela na stůl pořádné peníze a v Praze si Mandjeck rozhodně nemá na co stěžovat.

Mohl za Váchův spor v kabině spor s konkurentem Mandjeckem?

Mohl za Váchův spor v kabině spor s konkurentem Mandjeckem?

Za slušně řečeno nevýrazné výkony pobírá 1,5 milionu korun měsíčně. Oproti tomu jeho konkurent Vácha se musel spokojit s téměř třikrát menší mzdou. Byl tohle důvod vyostřeného konfliktu?

Redakce Expresu se snažila získat vyjádření samotného Váchy, jemu ale nebylo příliš do řeči. „Nezlobte se, ale nebudu se k tomu vyjadřovat,“ sdělil muž, kterého již brzy čeká změna dresu.

O něco sdílnější byl ale tiskový mluvčí letenského mančaftu Ondřej Kasík. Ten sice konflikt nepotvrdil, ale také nevyvrátil.

„Pokud se něco stalo, tak to rozhodně nebylo v rukavicích jako souboj mezi Conorem McGregorem a Floydem Mayweatherem,“ sdělil Expresu Kasík, který zároveň dodal, že případný konflikt nezapříčinil Váchův konec na Letné.

Lukáš Vácha byl vyhozen ze Sparty. Může za to konflikt se spoluhráčem?

Lukáš Vácha byl vyhozen ze Sparty. Může za to konflikt se spoluhráčem?

Těžko odhadnout, pro koho je tato nová informace horší. Bude tratit spíše Vácha, kterému do konce přestupního období už moc času nezbývá, nebo to bude mít opět o něco horší kouč Stramaccioni?

Italský stratég po dalším odvážném kroku dost možná ještě více upadne v nemilost sparťanských fanoušků. Většině se jistě nebude líbit, že upřednostnil předraženého a nevýrazného Kamerunce a zbavil se Váchy, který jako jeden z mála pamatuje opravdu úspěšnou Spartu.

Pokud šlo o nějakou strkanici, jak naznačil mluvčí Kasík, šlo to jistě vyřešit jinak než okamžitým vyhazovem zkušeného borce, který na rozdíl od všech Mandjecků, Mavubů či Janků na hřišti nechá za Spartu všechno.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 9:05 29. prosince 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  22
 • Tvl
  21
 • Trapas
  20
 • Haha
  12
 • Cože
  10
 • Sladký
  8


Komentáře