Jiří Vondráček se může radovat. Vnoučata do Kanady neodletěla. Zatím!

Rozpad manželství své dcery si sice určitě nepřál, tento stav mu přesto hraje do karet. Zatímco Tomáš Plekanec odletěl do Kanady, Lucie Vondráčková zůstala i se svými dvěma syny v Praze. A Jiří Vondráček může začít plnit své dědečkovské povinnosti, což v minulých letech nemohl!

Tomáš Plekanec a Lucie Vondráčková jsou manželé sedm let a větší část této doby strávili v Kanadě, kde Plekanec hraje hokej. Za tu dobu Jiří Vondráček svou dceru a její postupně se rozrůstající rodinu nenavštívil ani jednou. Přesto si pravidelně stěžoval, že kvůli vzdálenosti nemůže plnit své prarodičovské povinnosti.

„Vždycky si dělám srandu, že jsem ‚skypový‘ dědeček s babičkou. Ale když pak vidíte, co všechno dlužíte vnoučatům a co všechno se snažíte potom narvat do několika málo dnů, když přijedou po roce, je to šílené,“  nechal se před časem slyšet Jiří Vondráček.

I když si stěžoval, že vnoučata vídá jenom několik dní v roce, nikdy si nekoupil letenku a neodletěl do Kanady. A vysvětlení pro to měl opravdu zvláštní. „Mockrát se spekulovalo, proč tam za Luckou nejezdím. Válka v rodině a já nevím, co všecko se psalo. Pravda je taková, že máme nemocného pejska, kokříka Mišku, kterému píchám dvakrát denně inzulin a který bere prášky na štítnou žlázu, a taky máme čtyři kočky. Tím pádem jsme to udělali tak, že do Kanady jela moje žena Hanka a já se tady staral o domácnost. Zkrátka si na Lucku a kluky musím vždycky počkat. Zhruba tak dvakrát do roka,“ překvapil svou odpovědí Vondráček v době, kdy existují hotely pro domácí zvířata, kde by se o jejich kokršpaněla určitě dobře postarali. 

Místo toho tlačil na dceru, že by s vnoučaty byl rád častěji. „Vzhledem k tomu, že jsem ‚skypový‘ dědeček, tak jsem trochu nespokojený, protože bych si s kluky chtěl užít víc. To je můj apel na Lucku v přímém přenosu: Děda bude jednoho krásného dne těm dětem chybět, takže to musíš udělat tak, abychom byli častěji u sebe. Protože kluci samozřejmě potřebují dědu, který jim řekne něco jiného než jejich táta,“ šokoval před časem Vondráček, kterému se jeho přání nyní splnilo.

Tak snad klukům nyní nebude chybět táta. Hlavně že je děda spokojený.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:00 6. prosince 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  76
 • Super
  30
 • Tvl
  19
 • Cože
  18
 • Sladký
  12
 • Haha
  9
Komentáře