Pátek 7. srpna 2020, svátek má Lada
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Dům bych neutáhla. Z Renty z nemovitosti jsem platila i péči pro dceru

  Komerční sdělení

  Toto jsou komerční sdělení. Expres.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

  Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

  Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

  Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

  Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

  Na českém trhu je již několik let produkt, který je v zahraničí u seniorů velmi populární, jedná se o zpětnou hypotéku neboli Rentu z nemovitosti. Nabízí ji jediná finanční společnost FINEMO.CZ, která je regulována Českou národní bankou.

  Dům bych neutáhla. Z Renty z nemovitosti jsem platila i péči o dceru | foto: Reprofoto

  Na českém trhu je již několik let produkt, který je v zahraničí u seniorů velmi populární, jedná se o zpětnou hypotéku neboli Rentu z nemovitosti. Nabízí ji jediná finanční společnost FINEMO.CZ, která je regulována Českou národní bankou.

  Toto je příběh jedné z klientek, která si reverzní hypotéku pořídila, aby nemusela opustit svůj dům.

  Helga Vychopňová je vitální a energická dáma. Málokdo by hádal, že se narodila před Druhou světovou válkou. Žije ve svém domě v lázeňském městě. Když jí před lety zemřel manžel, stála před složitým rozhodnutím. 

  “Ze svého důchodu bych dům neutáhla. Neměla bych peníze na provoz a nezbytné opravy, které stavba z roku 1927 postupně vyžadovala,” říká Helga Vychopňová. Navíc si s ní osud ošklivě pohrál. Její dcera onemocněla dětskou mozkovou obrnou a potřebuje neustálou péči. I tu přestala po smrti muže zvládat, zvlášť když se dceři zhoršovala pohyblivost.

  Hypotéka pro seniory

  Renta z nemovitosti (více na www.rentaznemovitosti.cz) je určena pro lidi nad 60 let, kteří vlastní nemovitost, kterou nechtějí prodat, a potřebují řešit svou finanční situaci. Jedná se vlastně o hypotéku, tedy o úvěr zajištěný nemovitostí. Renta je vyplácena klientovi buď jednorázově, nebo formou pravidelné splátky, případně kombinací obou variant. Klient přitom zůstává majitelem svého domu či bytu. Úvěr je splatný až po jeho úmrtí nebo odstěhování, případně kdykoli dle přání klienta. Více na www.rentaznemovitosti.cz

  “Mohla jsem dům, který postavil můj dědeček, prodat. Zájemci by se našli, ale já jsem tady od patnácti let, žiju tady celý život a za žádnou cenu jsem nechtěla odejít, protože mě se tady žije opravdu dobře,” říká seniorka. Našla si finanční produkt, díky kterému získala finanční hotovost a přitom nemusela dům opustit.

  O rentě se poprvé dozvěděl z německé televize, kterou sleduje: “Říkala jsem si: To by bylo něco pro mne. Dostat peníza a přitom se nemuset nikam stěhovat.” Pak objevila českou firmu FINEMO.CZ, která rentu z nemovitosti nabízí a oslovila ji.

  “Přijel reprezentant firmy, měla jsem z něj dobrý pocit. Pocit, že není podrazák. Všechno jsme si vyříkali. Já jsem mu vysvětlila své důvody, proč chci tento finanční produkt využít. Zařídila jsem odhadce nemovitosti a pak nastala velká podpisová akce,” vzpomíná paní Vychopňová.

  Už při podpisu smluv věděla, na co peníze využije. “Moje dcera je postižená. Prodělal dětskou mozkovou obrnu. Přestala chodit, ale mentálně byla naprosto v pořádku. V ústavu je o ní opravdu bezvadně postaráno. Hlavně po stránce fyzické. Říkala jsem si, že se domluvím s paní ředitelkou toho zdravotnického zařízení, aby pro mojí dceru našli asistenta, který by alespoň pár hodin denně četl.” To se také stalo.

  Další investice si vyžádal předválečný dům. Seniorka nechala opravit garáž, kde byla špatná střecha i okapy.

  Toho, že si zvolila rentu z nemovitosti, rozhodně nelituje. “Naopak bych něco takového doporučila všem, kteří mají urovnané rodinné vztahy, mají nemovitost a potřebují peníze.”

  Výhody Renty z nemovitosti

  • získáte větší sumu peněz na cokoli
  • za Vašeho života nemusíte nic splácet a nikdy se nesplácí více než cena nemovitosti
  • zůstáváte bydlet doma a jste nadále vlastník svého bytu či domu

  Chcete vědět víc?

  Další informace o Rentě z nemovitosti najdete na webu: www.rentaznemovitosti.cz.

  Můžete zde požádat o orientační kalkulaci a seznámit se s příběhy klientů.

  Můžete také zavolat na linku FINEMO.CZ 233 321 850 kde Vám odpoví na Vaše otázky.

  Tajemství zlatých adres. Pražská vila za půl miliardy je na prodej

  Premium Mohutná, ale v rámci okolní zástavby celkem nenápadná cihlová stavba v srdci diplomatické čtvrti pražské Bubenče je...

  Kůže je zrcadlem vnitřních chorob, říká lékař. Jaké nemoci může ukázat?

  Premium Vyrážka s pupínky, puchýřky i problémová pigmentová znaménka dokážou pěkně znepříjemnit život, ale mohou být také...

  Jak se dělá byznys za miliardy. Agent Paska o přestupu Součka i dalších

  Premium Jak se zrodil rekordní přestup záložníka Součka do Anglie? Kam asi tak půjde střelec Schick? Co očekává od zázračného...

  Právě čtete

    Mohlo by vás zajímat

    Vezmeme vás na titulní stranu
    Pátek 7. srpna 2020, svátek má Lada
    • schránka
    • Přihlásit Můj účet
    EXPRES

   • Zprávy
   • Celebrity
   • Jen pro muže
   • Sport
   • Video
   • jít naiDNES.cz