Valachová rok ve funkci: Klaus mladší řekl Expresu, proč jí dal špatné vysvědčení

 •   20:15
 • diskuse

Václav Klaus ml. ohodnotil působení Kateřiny Valachové na ministerstvu školství. | foto: koláž Expres.cz

Bývalý ředitel soukromého gymnázia PORG Václav Klaus ml. ohodnotil působení Kateřiny Valachové na ministerstvu školství. K příležitosti prvního výročí ve funkci ministryni vystavil vysvědčení. A nevyznívá pro ni příliš lichotivě.

Je to přesně rok, co Kateřina Valachová (nestr. za ČSSD) vystřídala na ministerstvu školství „lahodného“ Marcela Chládka.Za tu dobu se potýkala s šikanou na školách, spícím školským ombudsmanem a především inkluzí a platy učitelů. Ministryni se zkrátka nedá upřít pracovitost. Kvůli vyčerpání organizmu nedávno dokonce zkolabovala.

Nejvíc kritiky však dosud sklidila za chystanou inkluzi (v inkluzivní škole se neoddělují děti se speciálními vzdělávacími potřebami od dětí bez nich, pozn. red.), podle průzkumů s ní většina učitelů nesouhlasí.

Kvůli inkluzi - a nejen kvůli ní - se do ministryně opřel i pedagog Václav Klaus ml. (ODS). Vystavil jí vysvědčení, které si Valachová za rámeček rozhodně nedá.

Vysvědčení pro Kateřinu Valachovou.

Vysvědčení pro Kateřinu Valachovou.

Klaus mladší ve vysvědčení uvádí, že se podle jeho názoru ministryni školství velice daří „dávat dotace kamarádům v neziskovkách“ nebo „podporu humanitnímu vzdělávání“.

A co ho na současném vedení ministerstva školství irituje nejvíc? „Nejvíc mi vadí, že ze škol mizí výuka. Tedy platíme na vzdělávání 140 miliard ročně z daní a místo výuky se tam hrnou různé ideové projekty, jako je inkluze,“ okomentoval pro Expres vystavené vysvědčení Václav Klaus mladší s tím, že inkluze je podle něj jenom podmnožina rozvratu ve školství.

„Druhá věc, co mi nejvíc vadí, že je to nespravedlivé vůči školním elitám, to jest učitelům, kteří učí na plné pecky a snaží se vybudovat maják kultury a vzdělanosti. Tak to je na úbytě a místo toho profitují různé organizace okolo škol, které se soustředí na pozlátko,“ dodal Klaus mladší.

Kritika paní ministryni ale nemusí rozházet. Její práce ještě není u konce a navíc dnes dostala dárek, který ji musel pobavit minimálně tak jako nás. Od studenta průmyslovky dostala Valachová „kovový věšák ve tvaru eura“.

Dárek pro paní ministryni.

Dárek pro paní ministryni.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 20:15 15. října 2016. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  17
 • Super
  16
 • Sladký
  8
 • Trapas
  5
 • Cože
  3
 • Tvl
  3


Komentáře