Komentář: Je trenér fotbalistů Jarolím na vyhazov? Ne! Bohužel...

 •   16:42
 • diskuse

Trenér Karel Jarolím je v úzkých, fotbalisté nezvládají kvalifikaci mistrovství světa. | foto: ČTK

Jeho mužstvo je špatné, prakticky nemá šanci na postup na mistrovství světa. Trenér fotbalové reprezentace by byl v letech nedávno minulých v takové situaci už dávno bez práce. Bohužel, vyhodit nyní Karla Jarolíma není řešení. Spíš blbost.

Odehráli šest zápasů, vyhráli jen dva. Největší sportovní akce planety bude - skoro se stoprocentní jistotou - příští rok bez Česka. Fotbalisté prakticky nemají šanci postoupit z kvalifikace na mistrovství světa v Rusku.Sobotní duel v Norsku navíc ukázal, v jak prachbídném stavu mužstvo je.

Trenér Karel Jarolím má po Norsku těžkou hlavu. Fotbalisty postup na mistrovství světa (skoro jistě) mine.

Trenér Karel Jarolím má po Norsku těžkou hlavu. Fotbalisty postup na mistrovství světa (skoro jistě) mine.

Remízu 1:1 uhrálo jen shodou okolností - a díky skvělému výkonu brankáře Tomáše Vaclíka. Norové, byť patří mezi horší průměr Evropy, byli především ve druhém poločase jednoznačně lepší.

Češi nestačili v ničem: v rychlosti, technice, důrazu, v kondici. „Po celkem slibném prvním poločase, kdy až na pár věcí to nebylo špatné, mě druhá půle vyvedla trošku z klidu,” pronesl Karel Jarolím.

To jsou diplomatická slova. Jarolím je totiž pes, náročný trenér, z druhého poločasu musel být na infarkt. Byla to hrůza, festival špatných výkonů, chyb, lajdáckosti.

Ale, bohužel, také důkaz, v jakém stavu český fotbal je. Vemte si například Michaela Krmenčíka. Útočník z Plzně sice dává v národním týmu góly, ale v Norsku bylo vidět, jak je mimo.

I trenér Jarolím ho upozorňoval, že by měl něco udělat se svojí postavou. Krmenčík ho neposlechl, proto strádá. Ač je urostlý, nemá sílu na souboje s obránci, musí odpočívat. Je neohrabaný, když spadne, vždy je na nohou později než jeho protivník. V Oslu se mu to stalo třikrát. Navíc nevládne ani technikou. Proto zazdil obří šanci na začátku druhé půle, nezvládl nahrát do jasné příležitosti Vladimíru Daridovi.

Ale pozor, Krmenčík není důvod mizérie. Spíš jen takový symbol. Stejně špatní byli i hvězdní hráči, například Bořek Dočkal, Tomáš Sivok, Ladislav Krejčí.

Proto není na místě úvaha o konci neúspěšného trenéra Jarolíma. Nehledě na to, že ho nemá vlastně kdo vyhodit. Bývalý předseda fotbalové asociace Miroslav Pelta si totiž otázku kouče národního mužstva vzal plně do své kompetence. Nyní, kdy byl ve vazbě kvůli podezření z dotačních machinací a poté se vzdal postu šéfa, vlastně není síla, jež by Jarolíma řešila.

Navíc by to bylo zbytečné. Žádný trenér by s materiálem, který má Jarolím k dispozici, nezvládl zázraky. V tuhle chvíli je potřeba odpískat snahu o postup na světový šampionát a vsadit na mladíky. Naděje tu jsou: Patrik Schick, Jakub Jankto, Aleš Čermák (ano, ten, co boural opilý), Václav Černý...

Jarolímův konec není rozumný, bylo by to jen řešení pro řešení.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:42 10. října 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  11
 • Cože
  10
 • Tvl
  10
 • Haha
  9
 • Trapas
  8
 • Sladký
  7


Komentáře